JKH GKS Jastrzębie. Jubileuszowy mecz na Jastorze. Na co stać nowy zespół?

W niedzielę rusza hokejowa ekstraliga. W naszym regionie najciekawiej powinno być w Jastrzębiu, gdzie JKH GKS rozegra swój 400. mecz w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Facebook?  | A może Twitter? 

Śląski zespół meczem z Nestą Toruń rozpocznie swój dziewiąty sezon na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Będzie to również 400. mecz jastrzębian w hokejowej ekstralidze. "Sezon 2015/2016 będzie trudny dla aktualnych wicemistrzów Polski. Z powodu kłopotów strategicznego sponsora, czyli Jastrzębskiej Spółki Węglowej budżet JKH został znacznie pomniejszony. Z zespołu odeszła spora grupa doświadczonych zawodników, których ze względu na finanse trzeba było zastąpić młodym pokoleniem.

Nie oznacza to jednak, że słowackiemu szkoleniowcowi, Robertowi Kalaberowi nie udało się zmontować dobrej drużyny. Średnia wieku nie przekracza 24 lat, a mimo to jastrzębianie zaprezentowali przyzwoity hokej w meczach sparingowych. Szczególne zmiany dotyczyły formacji defensywnej. W kadrze pojawiło się aż pięciu nowych obrońców" - przypomina przed startem sezonu klub.

Na szczęście nie wszyscy doświadczeni napastnicy opuścili Jastrzębie. Zostali Leszek Laszkiewicz, Mateusz Danieluk, czy Richard Bordowski. Po ukończeniu Szkoły Mistrzostwa Sportowego wrócił Patryk Matusik, a w jego ślady poszło kilku hokeistów z innych regionów Polski. Są to m. in. Krzysztof Dudkiewicz z Oświęcimia, czy Jakub Jaworski, syn świetnego polskiego bramkarza Tomasza Jaworskiego, który jest wychowankiem Polonii Bytom. Ponadto po trzech latach gry w Orliku Opole wrócił Michał Szczurek, a z 1928 KTH Krynica dołączył Grzegorz Rostkowski.

Pierwsza próba nowej ekipy już w niedzielę, gdy na Jastor zawita beniaminek z Torunia (g.18).

W pozostałych parach zmierzą się SMS Sosnowiec - GKS Tychy (g.17), Podhale Nowy Targ - Zagłębie Sosnowiec (g.17.15), Sanok - Polonia Bytom (g.17), Unia Oświęcim - Orlik Opole (g.17). Cracovia - Naprzód Janów (g.18.30)

Więcej o: