Król Patryk Dudek musiał oddać koronę Bolesława Chrobrego

Żużlowiec SPAR Falubazu Zielona Góra - Patryk Dudek - zajął czwarte miejsce w finałowym wyścigu turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego w Gnieźnie. Był bliski wygranej, bo po zasadniczej części zawodów zajmował pierwszą lokatę.

Patryk Dudek przed rokiem wygrał siódmą edycję rozgrywanego w Gnieźnie turnieju. W sobotni wieczór długo wydawało się, że zielonogórzanin zostanie pierwszym zawodnikiem w historii zawodów, który obroni trofea. "Duzers" ścigał się bardzo dobrze, z pięciu wyścigów wygrał aż cztery. Raz szybszy był zawodnik leszczyńskich "Byków" Tobiasz Musielak. Gdyby rywalizacja zakończyła się po 20 wyścigach, żużlowiec Falubazu zostałby zwycięzcą turnieju. Ale formuła zawodów nie pozwoliła mu cieszyć się z wygranej. Bo przed Patrykiem Dudkiem był jeszcze wyścig finałowy, w którym udział wzięło dwóch najlepszych zawodników po zasadniczej części turnieju oraz dwóch najszybszych jeźdźców wyścigu barażowego.

W finale rywale Patryka pojechali nieco lepiej, pierwszy na metę wjechał Rafał Okoniewski (GKM Grudziądz), a za nim finiszowali Duńczyk Hans Andresen i Łotysz Andriej Lebiediew.

WYNIKI TURNIEJU O KORONĘ BOLESŁAWA CHROBREGO

1. Rafał Okoniewski (GKM Grudziądz) - 1. miejsce w finale 11 (1,3,3,1,3), 2. Hans Andersen (Dania) - 2. miejsce w finale 12 (3,2,1,3,3), 3. Andriej Lebiediew (Łotwa) - 3. miejsce w finale 8 (2,0,1,2,3), 4. Patryk Dudek (SPAR Falubaz Zielona Góra) - 4. miejsce w finale 14 (3,3,2,3,3), 5. Andriej Kudriaszow (Rosja) - 4. miejsce w barażu 12 (3,3,3,1,2), 6. Krzysztof Buczkowski (GKM Grudziądz) - 3. miejsce w barażu 10 (2,2,1,3,2), 7. Tobiasz Musielak (Fogo Unia Leszno) 8 (1,0,3,2,2), 8. Oskar Fajfer (KS Toruń) 7 (1,3,3,w,-), 9. Witalij Biełousow (Rosja) 7 (2,1,0,3,1), 10. Davey Watt (Australia) 7 (1,2,2,1,1), 11. Norbert Kościuch (Start Gniezno) 6 (0,2,2,0,2), 12. Sebastian Ułamek (ROW Rybnik) 5 (3,0,0,2,0), 13. Robert Miśkowiak (Polonia Bydgoszcz) 5 (2,1,1,1,0), 14. Adrian Gała (Betard Sparta Wrocław) 3 (0,0,2,0,1), 15. Jakub Jamróg (Orzeł Łódź) 3 (0,1,u,2,0), 16. Robert Kościecha (Polonia Bydgoszcz) 1 (0,1,d,d,0), 17. Maciej Fajfer (Polonia Piła) 1 (1).

KIBICE FALUBAZU: NIE USIĄDZIEMY W JEDNYM MIEJSCU Z HOŁOTĄ