Dużo atrakcji podczas rowerowych zawodów MTB w Olsztynie

W niedzielę na rozrywkę będą mogli liczyć nie tylko kolarze uczestniczący w SK bank Mazovia MTB Marathon. - Kibice mogą wypożyczyć rolki, nartorolki czy rowery i sami przejechać wzdłuż trasy, dopingując sportowców - zaprasza Cezary Zamana, organizator

Na terenie kompleksu Centrum Rekreacyjno-Sportowego "Ukiel" powstanie z okazji zawodów miasteczko rowerowe. Każdy, kto je odwiedzi, będzie miał okazję aktywnie spędzić czas. Oprócz możliwości wypożyczenia sprzętu sportowego nie zabraknie serwisu rowerowego, z którego będą mogli skorzystać olsztynianie. - Nasi mechanicy pomogą ustawić odpowiednią pozycję do jazdy na rowerze - wyjaśnia Cezary Zamana. - Podpowiedzą również, jak poprawnie wyregulować rower.

Dzieci z kolei będą miały okazję postawić swoje "pierwsze kroki" podczas jazdy na rowerze. - Jedno z boisk na plaży będzie specjalnie do tego ogrodzone - tłumaczy były utytułowany kolarz szosowy, zwycięzca Tour de Pologne z 2003 roku. - W planach mamy również zorganizowanie krótkiej rowerowej rundy dla młodych ludzi.

Uczestnicy pojadą w niedzielę na czterech dystansach, od 8 km dla najmłodszych (początek godz. 10.20) do nawet 85 km (start o godz. 11.30). Dekoracja najlepszych rowerzystów rozpocznie się po godz. 15.

Więcej o SK bank Mazovia MTB Marathon czytaj na olsztyn.sport.pl .

Więcej o: