Jubileusz 70 lat podkarpackiej siatkówki

Ponad 600 gości ma uczestniczyć w sobotę w obchodach 70-lecia siatkówki na Podkarpaciu, które odbędą się w filharmonii. - Będziemy mieć w jednym miejscu trzy pokolenia mistrzów świata - mówi Wiesław Radomski, prezes Podkarpackiego Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej.

Chcesz wiedzieć wszystko o sporcie na Podkarpaciu? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

W gali uczestniczyć będą bowiem mistrzowie świata z 1974 roku, którzy w tamtych latach występowali w złotej drużynie Resovii, będzie też obecny gracz Asseco Resovii, mistrz świata z 2014 roku, Krzysztof Ignaczak. - I nasza trójka kadetów, jeszcze "pachnących" mistrzostwem świata z Argentyny - dodaje prezes Radomski.

Na galę do filharmonii zjadą ludzie związani z siatkówka, nie tylko z Podkarpacia czy z całej Polski, ale także rozsiani po innych krajach. Zaproszenie dostali siatkarze, trenerzy, sędziowie, działacze, a także przedstawiciele władz i kibice. Na imprezie mają się też pojawić wiceprezes PZPS Jacek Kasprzyk i sekretarz generalny związku Andrzej Lemek, a także przedstawiciel Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Będzie projekcja najważniejszych sukcesów siatkarzy i siatkarek z Podkarpacia, a także okazja do wręczenia jubileuszowych medali i odznaczeń dla najbardziej zasłużonych ludzi siatkówki. Kulminacyjnym momentem gali będzie ogłoszenie wyników plebiscytu na Postać 70-lecia Podkarpackiej Siatkówki. - Chcieliśmy, żeby kibice mogli uhonorować nie tylko siatkarzy i siatkarki, ale też trenerów, działaczy i inne osoby działające w siatkówce - wyjaśnia Wiesław Radomski.

Nie zabraknie też występów artystycznych Wilka Soviaka, maskotki Asseco Resovii, czy zespołu Pyzy z Albigowej, które występowały m.in. podczas meczu otwarcia mistrzostw świata w siatkówce. Gwiazdą wieczoru będzie natomiast Paweł Skałuba - jeden z najwybitniejszych tenorów młodego pokolenia, laureat krajowych i międzynarodowych konkursów wokalnych.

Twórz z nami Rzeszów.Sport.Pl! Dołącz do nas na Facebooku