Resovia zagra z Lechią Gdańsk na 110-lecie klubu

Mecz Resovii z ekstraklasową Lechią Gdańsk to danie główne obchodów 110-lecia istnienia rzeszowskiego klubu.

Chcesz wiedzieć wszystko o Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

- Wszystko dopięte jest na ostatni guzik. Zrealizowaliśmy wszystko, co mieliśmy w planach na ten jubileusz - mówi Witold Walawender, dyrektor biura zarządu CWKS Resovii, który wraz z Adrianem Rudawskim, wiceprezesem ds. organizacyjnych sekcji piłki nożnej, wykonał niemałą pracę, by przez najbliższe trzy dni kibice "pasiaków" mogli świętować 110 lat istnienia rzeszowskiego klubu.

Obchody rozpoczną się w piątek mszą świętą w rzeszowskiej Farze (godz. 17.30). Koncelebrować ją będą biskup ks. Jan Wątroba oraz kapelani Resovii ks. Robert Śliwa i ks. Ireneusz Folcik. Następnie na godz. 19.05 zaplanowano uroczystą galę w Wojewódzkim Domu Kultury. Podczas niej przedstawiona zostanie historia CWKS Resovii, wręczone zostaną też odznaczenia dla zasłużonych sportowców, a na koniec na zaproszonych gości czeka uroczysty bankiet.

Gwiazdy na Resovii

Danie główne czeka kibiców Resovii w sobotę. O godz. 12 na stadionie przy ul. Wyspiańskiego pierwszy zespół rozegra towarzyski mecz z Lechią Gdańsk. Ekstraklasowicz zapowiedział swój przyjazd w najmocniejszym składzie, na czele z nowym trenerem Thomasem von Hessenem i nowym nabytkiem gdańskiej drużyny Milosem Krasiciem. Serbski pomocnik niedawno był skrzydłowym włoskiego Juventusu Turyn. Grał też w tureckim Fenerbahce Stambuł czy francuskiej Bastii. Oprócz tego zagrają m.in. mający na swoim koncie występy w reprezentacji Polski Grzegorz Wojtkowiak i Jakub Wawrzyniak. Niewykluczone, że na murawie pojawi się też Michał Żebrakowski, który przed rozpoczęciem sezonu trafił do Lechii ze... Stali Rzeszów. - To pokazuje, że młodzi piłkarze z Podkarpacia dzięki ciężkiej pracy mają szansę na angaż w ekstraklasie - twierdzi Walawender.

2 tys. kibiców

Przyjazd Lechii to duża zasługa trenera Resovii Macieja Huzarskiego. Szkoleniowiec świetnie zna się z Jerzym Brzęczkiem, byłym już trenerem gdańszczan, którego poznał na jednym z trenerskich kursów PZPN. - Przyjazd Lechii Gdańsk był kluczowy dla obchodów 110-lecia. Wcześniej gościły u nas Górnik Zabrze i Wisła Kraków. Teraz mamy Lechię w najsilniejszym składzie. Nasi zawodnicy będą mogli się sprawdzić z ekstraklasowym zespołem. To spore wydarzenie, szczególnie dla naszych młodych zawodników - nie ukrywa Walawender, który spodziewa się ok. 2 tys. kibiców. - Szkoda, że stadion nie może pomieścić więcej - dodaje.

Bramy stadionu przy ul. Wyspiańskiego w sobotę otwarte zostaną przed godz. 10. Będą atrakcje dla najmłodszych kibiców, mecz piłkarski, w którym oldboje i działacze Resovii zmierzą się z dziennikarzami (godz. 10), oraz prezentacja grup młodzieżowych (godz. 11.30).

W niedzielę z kolei zaplanowano zawody łucznicze w Kielnarowej. W Centrum Turystyki i Rekreacji WSiZ odbędą się mistrzostwa Polski Field 2015 (godz. 10). Jubileusz zakończy mityng lekkoatletyczny, czyli mistrzostwa Podkarpacia młodzików (godz. 16). - Atrakcji na pewno nie zabraknie - kończy Walawender.

Resovia na obchody 110-lecia istnienia klubu wydała ok. 40 tysięcy złotych.

Twórz z nami Rzeszów.Sport.Pl! Dołącz do nas na Facebooku

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.