Szczupła, wysoka Kanadyjka już poznała nasz zespół i swoje zadania [ZDJĘCIA]

Cassandra Brown to pierwsza z trzech koszykarek zagranicznych, która już dołączyła do drużyny KSSSE AZS PWSZ Gorzów. W najbliższy weekend wystąpi w grach towarzyskich z MUKS Poznań. W gorzowskiej hali zobaczymy ją w niedzielę w samo południe.

Gorzów.sport.pl i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

23-latka z Kanady bez problemów przeszła testy medyczne i dziś pojawiła się na treningu akademiczek. - Pierwsze pozytywne jest to, że tym razem w samolocie, w czasie długiej podróży, zawodniczka nam się nie skurczyła, a przy graczach zza oceanu to czasami się zdarza - opowiadał trener KSSSE AZS PWSZ Dariusz Maciejewski. - Faktycznie mierzy 186, 187, może nawet 188 cm. To na pozycji numer trzy będzie jej wielkim atutem. Cassandra jest szczupła, nie ma żadnej nadwagi, od razu pokazała jak ma ułożoną rękę, jest znakomitym strzelcem. Widać także, że jest uśmiechniętą dziewczyną, otwartą na innych, zatem z jej szybką aklimatyzacją w Gorzowie na pewno nie będzie żadnych problemów.

W najbliższy weekend gorzowianki rozegrają aż cztery mecze z beniaminkiem ekstraklasy MUKS Poznań, prowadzonym przez Krzysztofa Koziorowicza. Wśród rywalek zobaczymy m.in. Agnieszkę Kaczmarczyk i Agnieszkę Skobel. W sobotę dojdzie do pojedynków w Poznaniu. W niedzielę o godz. 12 w hali PWSZ zagrają zespoły z ekstraklasy, a o godz. 14 te zawodniczki, z których trenerzy nie skorzystają w pierwszym pojedynku.

1. KOLEJKA, 19 września: KSSSE AZS PWSZ Gorzów - AZS UMCS Lublin (niedziela 20 września, godz. 17), Wisła Can Pack Kraków - Basket Gdynia, MUKS Poznań - Artego Bydgoszcz, JAS FBG Zagłębie Sosnowiec - Energa Toruń, Ślęza Wrocław - MKS Polkowice, Widzew Łódź - MKK Siedlce.

2. KOLEJKA, 23 września (środa): Artego Bydgoszcz - KSSSE AZS PWSZ Gorzów, Basket Gdynia - Widzew Łódź, Ślęza Wrocław - MKK Siedlce, Energa Toruń - MKS Polkowice, AZS UMCS Lublin - JAS FBG Zagłębie Sosnowiec, Wisła Can Pack Kraków - MUKS Poznań.

3. KOLEJKA, 26 września: KSSSE AZS PWSZ Gorzów - Wisła Can Pack Kraków (niedziela 27 września, godz. 17), JAS FBG Zagłębie Sosnowiec - Artego Bydgoszcz, MKS Polkowice - AZS UMCS Lublin, MKK Siedlce - Energa Toruń, Widzew Łódź - Ślęza Wrocław. Mecz MUKS Poznań - Basket Gdynia odbędzie się 7 października.

KSSSE AZS PWSZ GORZÓW NA SEZON 2015/16:

rozgrywające: Katarzyna Dźwigalska, Monika Naczk, Adriana Kopciuch, Daria Stelmach;

skrzydłowe: Cassandra Brown (Kanada), Klaudia Czarnodolska, Natalia Sobek;

podkoszowe: Kelley Cain (USA), Katarzyna Jaworska, Beata Jaworska, Magdalena Szajtauer, Alicja Witkowska.

Jest środkowa z ligi koreańskiej. "To może być nasz kolejny transferowy rekord świata"

Więcej o: