Jaka gra takie miejsce Stilonu. "Kompromitacja we Wrocławiu"

Nasi piłkarze co parę dni zadziwiają swoich fanów. Potrafią ograć i zmienić lidera dolnośląsko-lubuskiej trzeciej ligi, aby za chwilę nie mieć nic do powiedzenia z rezerwami Śląska we Wrocławiu. Najbardziej martwi aktualne miejsce stilonowców - z dziesiątej pozycji czeka nas spadek.

Gorzów.sport.pl i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

Szczęście w nieszczęściu za nami dopiero pięć kolejek ważnego sezonu 2015/16 i jeszcze jest dużo czasu, aby dźwignąć się na bezpieczną lokatę. Do tego jednak trzeba się wystrzegać takich występów jak ten ostatni we Wrocławiu. 18-latek Mariusz Idzik strzelił nam trzy gole, my ani raz nie znaleźliśmy drogi do siatki młodej ekipy Śląska II. - Co tu owijać w bawełnę, przegraliśmy z juniorami, to dla Stilonu kompromitacja - przyznał trener gorzowian Artur Andruszczak. - Ciężko jest przyjąć do wiadomości, że parę dni wcześniej w zupełnie innym stylu wygrywamy z Polkowicami, a kolejne punkty tak łatwo oddajemy rywalom. Przepraszam kibiców w imieniu swoim i drużyny. Zakładam, że to był nasz ostatni tak wstydliwy występ w tym sezonie.

Być może zreorganizowana nasza grupa trzeciej ligi przez kolejny sezon będzie liczyła 18, a nie od razu 16 zespołów. Wtedy z obecnych rozgrywek na tym poziomie utrzymałoby się siedem, może nawet osiem zespołów. Na razie jednak stilonowcy są jeszcze niżej! Oby już tylko przez chwilę, bo tu przecież idzie też walka o przyszłość piłki nożnej w Gorzowie. Starający się o modernizację stadionu przy ul. Olimpijskiej właśnie otrzymali pismo od prezydenta miasta Jacka Wójcickiego, w którym czytamy: "Uprzejmie informuję, że popieram tę ideę. Mam nadzieję, że wspólnie uda nam się wypracować formułę inwestowania w bazę przeznaczoną dla szkolenia i rozgrywek piłki nożnej, co w przyszłości zaprocentuje nie tylko sukcesami sportowymi, ale także odegra znaczącą społeczną rolę w promowaniu sportu i zdrowego stylu życia."

W sobotę 5 września o godz. 17 Stilon podejmuje beniaminka - Ilankę Rzepin. Rywale są w tej chwili na piątym miejscu w tabeli.

ŚLĄSK II WROCŁAW - STILON GORZÓW 3:0 (2:0)

BRAMKI: Idzik trzy (18., 20., 53.)

STILON: Dłoniak - Gołdyn Ż , Suchowera, Bil Ż , Szwiec (57. min Somrani) - Mrozek (57. min Wieczorek), Wiśniewski (46. min Szałas Ż ), Świtaj (72. min Kubacki), Maliszewski, Ziajka - Posmyk.

WYNIKI Z 5. KOLEJKI:

Śląsk II Wrocław - Stilon Gorzów 3:0, KP Brzeg Dolny - Ślęza Wrocław 1:2, Miedź II Legnica - Budowlani Lubsko 10:0, KS Polkowice - Polonia Świdnica 2:0, Ilanka Rzepin - Bystrzyca Kąty Wrocławskie 3:1, Górnik Wałbrzych - Formacja Port 2000 Mostki 2:0, Piast Żmigród - Foto Higiena Gać 2:0, Zagłębie II Lubin - Lechia Dzierżoniów 5:0, Karkonosze Jelenia Góra - Piast Karnin 1:1.

Zwycięzca zagra w barażach o II ligę. W III lidze utrzymają się zespoły z miejsc 2-6. Jeśli mistrz ligi awansuje wyżej, byt zachowa również drużyna z siódmego miejsca. Pozostali spadną do IV ligi.

LIGOWI STRZELCY ZE STILONU W SEZONIE 2015/16: Patryk Bil - 2 bramki, Daniel Mrozek - 1, Paweł Posmyk - 1, Damian Szałas - 1, Rafał Świtaj - 1, Adrian Wieczorek - 1, Kordian Ziajka - 1.

Więcej o: