W Cerrad Czarnych Radom brakuje już tylko reprezentantów

Jakub Zwiech, Bartłomiej Grzechnik i Zack La Cavera dołączyli już do drużyny Cerradu Czarnych Radom. W ekipie trenera Raul Lozano brakuje tylko Lukasa Kampy, reprezentanta Niemiec i Artura Szalpuka, który z kadrą Polski przygotowuje się do rozpoczynającego się wkrótce Pucharu Świata.

Grzechnik dołączył do drużyny po dwutygodniowym urlopie. Środkowy bloku miał ostatnio intensywny okres. Z reprezentacją Polski uczestniczył najpierw w Igrzyskach Europejskich, później grał w Lidze Europejskiej. - Nieco odpocząłem od siatkówki, ale czas najwyższy zabrać się do pracy - powiedział kadrowicz po powrocie z urlopu. W wakacje sporo pracy miał również Zwiech. Nowy środkowy bloku radomian ostatecznie nie pojedzie na mistrzostwa Świata juniorów w Meksyku. Były gracz wrocławskiej Gwardii szybko aklimatyzuje się w nowym otoczeniu. - Jestem przyjemnie zaskoczony miastem i tym co zastałem w klubie z Radomia - przyznał Jakub Zwiech.

Jako ostatni z trójki wymienionych do drużyny dołączył Zack La Cavera. Lot Amerykanina do Europy nieco się wydłużył. Podczas podroży do Warszawy zawieruszyły się gdzieś bagaże siatkarza. Atakujący szczęśliwe dotarł do celu, meldując się niemal bezpośrednio w . hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Pierwszy pobyt w obiekcie przy ul. Narutowicza ograniczył się oczywiście wyłącznie do przywitania z kolegami i sztabem szkoleniowym.

La Cavera spokojnie ma wejść w rytm treningowy nowego zespołu. - Na bliższe poznanie potrzebować będziemy nieco czasu. Pierwsze wrażenie jest jak najbardziej pozytywne. Zack jest bardzo sympatycznym facetem - zapewnił Bartłomiej Bołądź. Atakujący drużyny PlusLigi w pierwszych dniach pomóc ma swojemu konkurentowi do wyjściowego składu w zaaklimatyzować się w nowym otoczeniu.

Więcej o: