Olbrzymia sensacja w Superlidze. Vive remisuje w Szczecinie!

Megasensacja w Szczecinie! Naszpikowane gwiazdami światowej piłki ręcznej Vive Tauron Kielce już na inaugurację PGNiG Superligi straciło punkt, remisując na wyjeździe z Pogonią 27:27.

W pierwszej połowie nic nie zapowiadało niespodzianki. W 23. minucie po trafieniu Krzysztofa Lijewskiego kielczanie prowadzili aż 14:8. Potem jednak zupełnie stanęli. Najlepiej świadczą o tym liczby - przez kolejnych 16 minut zdobyli zaledwie dwie bramki, a stracili aż 12! W efekcie w 39. minucie mocno osłabieni przed sezonem szczecinianie (odeszli dwaj kluczowi zawodnicy: Bartosz Konitz i Wojciech Zydroń), z kilkoma juniorami w składzie, niespodziewanie prowadzili 20:16. Fenomenalnie w bramce gospodarzy spisywał się letni nabytek - bramkarz z Bośni Edin Tatar. 26-letni zawodnik bronił w nieprawdopodobnych sytuacjach i wygrał wiele pojedynków jeden na jeden. To głównie dzięki niemu Pogoń wypracowała taką przewagę.

Podrażnieni 12-krotni mistrzowie Polski nie powiedzieli jednak ostatniego słowa. W 50. minucie, po bombie z drugiej linii Karola Bieleckiego, był już remis 22:22. Wydawało się, że kielczanie - podobnie jak w poprzednich sezonach w meczach, w których byli w tarapatach - w końcówce i tak udowodnią swoją wyższość. Stało się jednak inaczej. Na dwie minuty przed końcem, przy remisie 27:27, bohater meczu Tatar obronił rzut karny Karola Bieleckiego. Chwilę później doszło na parkiecie do przepychanek między zawodnikami. Kielczanie mogli wygrać, ale znów świetnie w bramce zachował się Bośniak.

Remis Vive w Szczecinie to megasensacja. W ubiegłym sezonie drużyna Talanta Dujszebajewa odniosła... komplet 30 zwycięstw w PGNiG Superlidze! Już po pierwszej kolejce wiadomo, że tego wyniku w sezonie 2015/2016 nie powtórzy. I nawet sporymi osłabieniami (nie grali Uros Zorman, Grzegorz Tkaczyk, Mariusz Jurkiewicz, Tobias Reichmann i Piotr Chrapkowski), brakiem nominalnego rozgrywającego nie mogą się tłumaczyć. Bo przecież na ławce mieli 12 klasowych zawodników...

Pogoń Szczecin - Vive Tauron Kielce 27:27 (13:15)

Pogoń: Kryński, Tatar - Zaremba 6, Gierak 5, Jedziniak 4, Kniaziew 4, Krupa 3, Walczak 2, Krysiak 2, Bruna 1, Zając, Gregorek, Biernacki, Fedeńczak.

Vive Tauron Kielce: Sego - Bielecki 8 (2), Jurecki 4, Strlek 4, Cupić 4, Lijewski 3, Aginagalde 3, Buntić 1, Vujović, Kus, Jachlewski.