Jeden gracz ZKS Palmiarnia Zielona Góra w czołowej setce światowego rankingu

Zanim zacznie się sezon ligowy ekstraklasy tenisa stołowego z udziałem drużyny ZKS Palmiarnia Zielona Góra, organizatorzy rozgrywek publikują zestawienie, z którego wynika, że coraz więcej najlepszych na świecie graczy garnie się w polskiej ligi, która działa pod szyldem: Wschodzący Białystok Superliga.

W nadchodzącym sezonie w Polsce zagra aż czterech zawodników z czołowej dwudziestki światowego rankingu ITTF. - Letnie transfery najlepszej polskiej ligi tenisa stołowego sprawiły, że poziom w rozgrywkach jeszcze bardziej się podniósł. Takie nazwiska jak Tang Peng, Jung Youngsik, Wong Chun Ting czy Maharu Yoshimura mówią same za siebie. Świadczyć mogą o tym choćby miejsca tych zawodników w indywidualnym rankingu ITTF - przekonują władze ligi.

ZKS Palmiarnia Zielona Góra też wpisał się w letni wyścig transferowy. Pozyskany przez zielonogórski klub Japończyk Taku Takakiwa jest jednym graczem ZKS Palmiarni, który łapie się do czołowej setki na świecie.

28-letni Japończyk prawdopodobnie zagra w większości ligowych spotkań ZKS Palmiarni. Oprócz niego w składzie są zachodzące gwiazdy tenisa stołowego: Szwed Joergen Persson, Lucjan Błaszczyk i Czech Miroslav Horejsi.

Rozgrywki startują we wtorek 8 września, a w 1. kolejce ZKS ma zagrać o godz. 18 we własnej hali z uzbrojonym bodaj najmocniej w lidze - Dekoroglassem Działdowo.

Miejsca zawodników polskich klubów w rankingu ITTF (sierpień 2015)

14. (13.) Tang Peng (Hongkong - Dekorglass Działdowo)

16. (21.) Jung Youngsik (Korea Pd. - Dartom Bogoria Grodzisk Maz.)

18. (18.) Wong Chun Ting (Hongkong - Dekorglass Działdowo)

20. (20.) Maharu Yoshimura (Japonia - Dekorglass Działdowo)

61. (56.) Chen Weixing (Austria - Energa Manekin Toruń)

63. (58.) Daniel Górak (Polska - Dartom Bogoria Grodzisk Maz.)

67. (65.) Adam Pattantyus (Węgry - Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz)

73. (72.) Wang Zeng Yi (Polska - Kolping Frac Jarosław)

77. (75.) Wang Yang (Słowacja - Olimpia Unia Grudziądz)

79. (88.) Taku Takakiwa (Japonia - Palmiarnia Zielona Góra)

96. (95.) Tomas Konecny (Czechy - 3S Polonia Bytom)

98. (100.) Niagol Stoyanov (Włochy - 3S Polonia Bytom)