Rewolucyjna zmiana trasy wyścigu MTB w Olsztynie

SK bank Mazovia MTB, największy maraton rowerowy w Polsce, w niedzielę zagości w stolicy regionu. - Już mamy ponad 700 zgłoszeń - cieszy się Cezary Zamana, organizator.

Impreza organizowana przez tego byłego utytułowanego kolarza w tym roku odwiedzi 15 miast Polski.

W odróżnieniu od poprzednich lat, kiedy runda w Olsztynie rozgrywana była w Lesie Miejskim, trasa uległa rewolucyjnej zmianie. - Zdecydowaliśmy się na zupełnie nowe miejsce, by pokazać Olsztyn z innej strony - mówi Cezary Zamana, mistrz Polski w kolarstwie szosowym (1999) i zwycięzca Tour de Pologne (2003).

Miasteczko rowerowe stanie na terenie Centrum Rekreacyjno-Sportowego "Ukiel" (ul. Jeziorna), tam też zaplanowano start SK bank Mazovia MTB Marathon. - Gdy pierwszy raz zobaczyłem, jaka jest infrastruktura nad jeziorem Ukiel, to byłem pod dużym wrażeniem - przyznaje Zamana. - Można tutaj zarówno ścigać się na rowerze, jak i zaznać chwili wytchnienia oraz spokoju.

Niedzielne zmagania kolarzy będzie można podziwiać nie tylko na terenie kompleksu CRS Ukiel. Zawodnicy pojadą wzdłuż jeziora, przez Słoneczną Polanę do Łupstychu, a następnie udadzą się do Gietrzwałdu, gdzie przygotowano premię lotną. Tam też zaplanowano nawrót, skąd wrócą na plażę miejską.

Organizatorzy przygotowali cztery dystanse, odpowiednie do wieku startujących. Trasa dla najmłodszych (Hobby) będzie miała długość 8 km, a jej start zaplanowano na godz. 10.20. Dorośli będą mogli przekonać się o swoich siłach na próbach 28 km (Fit), 50 km (Mega) i 85 km (Giga). Wszystkie trzy rozpoczną się o godz. 11.30.

By wziąć udział w maratonie, należy w dniu zawodów uiścić opłatę startową, która dla najmłodszych (do 13 lat) wynosi 30 zł. Osoby w wieku 14-18 lat, a także powyżej 65. roku życia zapłacą 50 zł. Pozostali - 80 zł.

Warto zauważyć, że kolarze praktycznie nie będą wjeżdżać na drogi publiczne. - Ruch zostanie wstrzymany, ale tylko chwilowo podczas przejazdu przez Łupstych - deklaruje organizator.

Organizatorzy nie martwią się o frekwencję. - Już mamy ponad 700 zgłoszeń - zdradza na koniec Cezary Zamana.

Więcej o sporcie z Warmii i Mazur czytaj na olsztyn.sport.pl

Więcej o: