Polska ósemka zawiodła. Nie obroni medalu

Męska ósemka nie awansowała do finału A mistrzostw świata w Aiguebulette. W repasażu przegrała go o 0,14 sekundy

Lepsi byli Włosi, którzy zajęli drugie miejsce z czasem 5.28,430. Wygrali Rosjanie. Polacy przypłynęli na trzeciej pozycji, która gwarantuje start w finale B. Nasza osada zawiodła, bo broniła brązowego medalu zdobytego w MŚ przed rokiem.

Tym razem Zbigniew Schodowski (AZS AWF Gorzów Wlkp.), Robert Fuchs (AZS UMK Energa Toruń), Krystian Aranowski, Piotr Juszczak, Michał Szpakowski (wszyscy Zawisza), Mikołaj Burda (RTW Lotto Bydgostia), Mateusz Wilangowski (Wisła Grudziądz), Marcin Brzeziński (WTW Warszawa), Daniel Trojanowski (sternik; Zawisza Bydgoszcz) nie awansowali nawet do najlepszej szóstki MŚ. Nie zapewnią sobie także na MŚ kwalifikacji olimpijskiej, bo tę ma pięć najlepszych osad z Aiguebulette. Pozostają im regaty ostatniej szansy w Lucernie, w 2016 roku.