Pogoń 04 przed nowym sezonem: "Stać nas na walkę o medale"

Futsalowa Pogoń 04 chce walczyć o czołowe lokaty, a kibice mają szczelnie wypełniać szczecińską Azoty Arenę. Klub przygotował dla nich specjalną ofertę.

Zeszły sezon był fatalny dla Pogoni 04 Szczecin, która zajęła miejsce oznaczające spadek z ekstraklasy futsalu. Z rozgrywek niedługo potem wycofała się jednak Wisła Kraków i dzięki temu granatowo-bordowi ostatecznie utrzymali się w najwyższej klasie rozgrywkowej.

W klubie solidnie przepracowano więc lato, tak aby wykorzystać szansę, którą dał los. - Dzięki różnym koneksjom możemy grać dużo sparingów z mocnymi rywalami i to jest dla nas bardzo pozytywna sprawa. Do inauguracji zostały trzy tygodnie i przed nami jeszcze jeden obóz - mówi trener "zero-czwórki", Łukasz Żebrowski.

Opiekun futsalistów miał jednak więcej powodów do radości, ponieważ w klubie solidnie przepracowano okienko transferowe. - Jestem bardzo zadowolony ze wzmocnień, których dokonaliśmy. Mamy teraz większą rywalizację i stabilizację składu - mówi Żebrowski. Na potwierdzenie swoich słów zakomunikował również, że rezygnuje z roli grającego trenera i poświęci się już tylko i wyłącznie pracy szkoleniowej.

Do Pogoni trafili bramkarz Kamil Lasik, Dominik Solecki, a także Adam Jonczyk z Wisły Kraków. - Kraków to najpiękniejsze miasto w Polsce, ale mam nadzieję, że dobrze odnajdę się w Szczecinie. Zarówno życiowo, jak i sportowo - krótko przedstawił się Jonczyk.

- Po zeszłym sezonie czas w końcu grać o wyższe cele, które nas satysfakcjonują. Nie ukrywam, że chcielibyśmy powalczyć o czołową trójkę. Wzmocniliśmy się i trzeba to pokazać na boisku. Musimy zrehabilitować się przed kibicami, którzy w zeszłym sezonie nas dopingowali, a my ich zawiedliśmy - zapowiada zawodnik Pogoni, Marek Bugański.

Klub mocno walczy o kibiców i chciałby sprzedać rekordową ilość karnetów. Przygotowano nawet specjalną ofertę. Fani mają do wyboru trzy rodzaje stałych abonamentów - granatowo-bordowy, granatowy i bordowy. Kupując karnet, otrzymuje się także interesujące bonusy w postaci chociażby zniżek na kręgle, siłownie czy biletów do kina. Dodatkowo uprzywilejowane są też osoby posiadające kartę kibica piłkarskiej Pogoni i mieszkające poza Szczecinem.

Pogoń 04 sezon zainauguruje meczem w Bielsku, z tamtejszym Rekordem. Pierwsza kolejka zostanie rozegrana między 18 a 20 września.