Środowy rywal Vive: Jedna z rewelacji ubiegłego sezonu poważnie osłabiona

Pogoń Szczecin, środowy przeciwnik (początek godz. 17 w Szczecinie) Vive Tauron Kielce na inaugurację PGNiG Superligi latem poważnie się osłabił. Stracił swoich dwóch kluczowych zawodników.

Pogoń była jedną z rewelacji poprzedniego sezonu i zajęła bardzo wysokie, czwarte miejsce. Był to zdecydowanie jeden z największych sukcesów w ostatnich latach. Latem zespół został jednak bardzo mocno przemeblowany. Drużynę opuściły między innymi dwie gwiazdy - lewoskrzydłowy i były król strzelców PGNiG Superligi Wojciech Zydroń (popularny "Zyga" wybrał ofertę trzecioligowego klubu niemieckiego) oraz wszechstronny rozgrywający, kolejny eks-kielczanin: Bartosz Konitz (Holender trafił do wicemistrza Polski Orlen Wisły Płock. Ofertę Śląska Wrocław wybrał podstawowy bramkarz Krzysztof Szczecina.

Przez pół roku grać nie będzie również kontuzjowany prawy rozgrywający Michał Statkiewicz. W efekcie na jego pozycji jest tylko jeden zawodnik - Mateusz Zaremba. W Szczecinie został uznawany za jednego z najlepiej wyszkolonych technicznie zawodników PGNiG Superligi - Czech Michal Bruna, a doszli dwaj inni obcokrajowcy - bośniacki bramkarz Edin Tatar i reprezentant Białorusi Kirył Kniaziew.

Przed zespołem nie postawiono konkretnego celu na ten sezon, ale wyniki sparingów pokazały, że Pogoń znów może namieszać w czołówce. W pierwszej kolejce granatowo-bordowych czeka jednak piekielnie trudne zadanie. Podobnie jak rok temu do Azoty Areny przyjeżdża mistrz Polski oraz jedna z najlepszych europejskich drużyn - Vive Tauron Kielce. Przed rokiem Pogoń do samego końca szła cios za cios i dopiero w ostatniej minucie pozwoliła rywalom odskoczyć i wyszarpać zwycięstwo.

Więcej o: