Mecze Lecha Poznań i Legii Warszawa w Lidze Europejskiej pokaże TVP?

PRZEGLĄD PRASY. Telewizja Polska chce kupić od właściciela platformy NC+ prawa do pokazywania meczów Lecha Poznań i Legii Warszawa w Lidze Europejskiej - donosi press.pl.

Toczy się gra o prawa do transmisji dwunastu meczów Lecha Poznań i Legii Warszawa w Lidze Europejskiej. Wyłączność na pokazywanie tych spotkań ma NC+ i zgodnie z polskim prawem transmisje muszą zostać przeprowadzone w którymś z kanałów otwartych tej platformy. I to się nie zmieni - pojedynki Lecha Poznań z Belenenses Lizbona, FC Basel i Fiorentiną oraz Legii Warszawa z Napoli, Club Brugge i FC Midtjylland kibice będą mogli obejrzeć w jednym z programów NC+.

Jak informuje jednak press.pl, ochotę na pokazanie na swojej antenie meczów polskich drużyn w Lidze Europejskiej ma także TVP. "Trwają rozmowy na temat sprzedaży sublicencji Telewizji Polskiej" - czytamy w serwisie, który przytacza również imponujące dane na temat oglądalności dotychczasowych występów Lecha Poznań i Legii Warszawa w europejskich pucharach. To właśnie te dane mogły skłonić szefów TVP do rozmów z NC+.

I tak pierwszy pojedynek "Kolejorza" z FC Basel o wejście do Ligi Mistrzów obejrzało blisko trzy miliony osób (2,7 mln w TVP1 oraz prawie 250 tys. w TVP Sport). Z kolei do transmisji z meczu Lecha Poznań z Videotonem Szekesfehervar zasiadło blisko dwa miliony widzów (1,6 mln w TVP2 i niemal 240 tys. w TVP Sport). Najchętniej oglądanym meczem Legii Warszawa w tej edycji rozgrywek międzynarodowych był rewanż z Zorią Ługańsk - miał ponad 1,75 mln widzów (1,5 mln w TVP2 i 255 tys. w kanale sportowym publicznej telewizji).

Artykuł - tutaj .

Mistrz i wicemistrz Polski rozpoczną rywalizację w Lidze Europejskiej 17 września, a faza grupowa zakończy się 10 grudnia.

Więcej o: