Siedmiu siatkarzy Asseco Resovii w kadrze Polski na mistrzostwa świata juniorów

Trener reprezentacji Polski juniorów w siatkówce Jakub Bednaruk podał ostateczny skład kadry na mistrzostwa świata juniorów, które od 11 do 21 września rozegrane zostaną w Meksyku. Ponad połowę zespołu stanowią gracze AKS-u Rzeszów i Asseco Resovii.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

W dwunastce na mistrzostwa świata znaleźli się m.in. rozgrywający Marcin Komenda (wypożyczony do Effectora Kielce) oraz trzech przyjmujących: Aleksander Śliwka, Dominik Depowski i Paweł Halaba. Ten pierwszy już w tym sezonie grał będzie w Asseco Resovii, drugi po roku wypożyczenia do AZS Politechniki Warszawskiej, teraz grał będzie w pierwszoligowym AGH Kraków, a Halaba, który także jest zawodnikiem rzeszowskiego klubu, podąży w drugą stronę, z Krakowa do Politechniki Warszawskiej.

Co ciekawe, w kadrze na Meksyk, wszyscy trzej środkowi bloku to siatkarze Asseco Resovii. Bartłomiej Lemański i Bartłomiej Mordyl poprzedni sezon spędzili na wypożyczeniu we wspomnianej już Politechnice. Pierwszy zostanie w Warszawie na kolejny rok, drugi grał będzie w AGH Kraków. Trzecim środkowym bloku jest natomiast Marcin Kania z AKS-u Rzeszów.

Reprezentacja Polski w Meksyku zagra w grupie B z Rosją, Argentyną i USA. Na turniej Polacy odlecą 8 września.

Dream team w Asseco Resovii? Oto skład mistrzów Polski [FOTO]

 

Asseco ResoviaAsseco Resovia PATRYK OGORZAŁEK

Więcej o: