Ukraińcy powiększą kadrę drużyny hokeistów Pomorzanina Toruń

Laskarze Pomorzanina zajęli trzecie miejsce w III Międzynarodowym Turnieju Silesia Cup.

Zawody odbyły się w miniony weekend w Siemianowicach Śląskich. W ciągu dwóch dni torunianie rozegrali aż pięć spotkań, z których trzy wygrali, a dwa przegrali. W zespole zadebiutowało trzech Ukraińców, którzy w nadchodzącym sezonie będą reprezentować barwy Pomorka.

Wyniki, oczywiście, nie były najistotniejsze dla toruńskiego sztabu szkoleniowego. Bo trudno wymagać takowych przy takim natłoku spotkań, gdy rozgrywając jeden mecz, trzeba pamiętać o oszczędzaniu sił na kolejne, które są zaplanowane w tym samym dniu. Ponadto z różnych przyczyn na Śląsk nie mogli pojechać Damian Mondrzejewski i Bartosz Drążkowski, zaś Krystian Makowski i Rafał Szrejter, którzy byli wraz z drużyną na turnieju, nie mogli grać ze względu na kontuzje.

Generalnie sprawdzian można zaliczyć do udanych. Nawet w przegranych spotkaniach można było doszukać się pozytywów. Więcej w starciu z HC Wiedeń. Gdyby Pomorek zagrał z lepszą skutecznością, szczególnie w drugiej połowie, to mógłby pokusić się o pokonanie mistrzów Austrii. Gorzej było w konfrontacji z Grunwaldem. Poznaniacy byli wyraźnie lepsi i dość szybko zepchnęli rywali do głębokiej defensywy. Im dłużej trwał mecz, tym torunianie coraz gorzej sobie radzili z presją i stąd tak wysoka porażka.

Po raz pierwszy z nowymi kolegami mogli wspólnie zagrać trzej zawodnicy z Ukrainy. Widać, że Artur Mazurkiewicz, Witalij Kalinczuk i Wołodymir Stretowicz szybko znaleźli wspólny język z resztą drużyny i powinien być z nich pożytek. Korzyści będą widoczne w grze ofensywnej i kreowaniu akcji. Ale też i w defensywie. Wszyscy trzej stosują się bowiem do zasady, że atak jest ważny, lecz obrona ważniejsza i nie mają problemów z cofnięciem się w okolice własnej bramki.

Był to trzeci turniej Silesia Cup. Pomorek wygrał w nim trzy mecze, co dało mu trzecią pozycję w klasyfikacji końcowej. W drużynie zadebiutowali trzej Ukraińcy. Trójka towarzyszyła więc torunianom przez cały pobyt w Siemianowicach Śląskich.

Skład Pomorzanina na Turnieju Silesia Cup 2015:

Michał Śliwiński, Paweł Murszewski - Arkadiusz Rutkowski, Artur Girtler, Michał Makowski, Szymon Bożyk, Mariusz Kowalski, Michał Raciniewski, Maciej Zieliński, Michał Kunklewski, Łukasz Kurniewicz, Filip Sobczak, Łukasz Jabłoński, Błażej Fryckowski, Bartosz Machnicki, Witalij Kalinczuk, Artur Mazurkiewicz, Wołodymir Stretowicz

Pomorzanin - HKS Siemianwiczanka 1:0 (0:0)

Pomorzanin - HC Wiedeń 1:2 (0:1)

Pomorzanin - Ósemka Tarnowskie Góry 3:1 (2:1)

Pomorzanin - Grunwald Poznań 0:13 (0:3)

Pomorzanin - Politechnik Korosteń 8:3 (3:1)

Więcej o: