Ruch Chorzów. Ekstraklasa zgadza się na godanie podczas meczu z Legią Warszawa!

Ekstraklasa SA - organizator ligowych rozgrywek - nie widzi problemu w tym, żeby podczas zbliżającego się meczu z Legią Warszawa spiker na Cichej mówił wyłącznie po śląsku.

Ruch szuka rozwiązań, które pozwolą mu ubarwić obchody 80. urodzin stadionu przy Cichej. Uroczystości odbędą się podczas meczu z Legią Warszawa, który zaplanowano na 20 września. Niebiescy wpadli na pomysł, że podczas tego spotkania ze stadionowych głośników będzie wybrzmiewać wyłącznie śląska gwara! Jakub Kurzela, spiker na stadionie przy Cichej, twierdzi, że bez problemu podoła zadaniu. - Jestem Ślązakiem z krwi i kości. Bez problemu mogę gadać po śląsku przez 90 minut. Dla mnie ten pomysł to prawdziwa petarda! Jestem za - podkreśla Kurzela.

By tak się stało, konieczna jest jednak zgoda Ekstraklasy SA, która organizuje rozgrywki. W przeszłości spółka tłumaczyła już Ruchowi, że śląska gwara jest dopuszczalna, ale nie w czasie gry. Czy teraz się to zmieni? Po odpowiedź zwróciliśmy się do biura prasowego Ekstraklasy. - Dotąd nie wpłynęło do nas żadne pismo w tym temacie, ale znamy sprawę z przekazów medialnych. Pomysł jest oryginalny, więc na pewno nikt w Ekstraklasie nie będzie chciał psuć Ruchowi święta stadionu. Będzie zgoda na śląską gwarę podczas meczu z Legią - usłyszeliśmy.

Najlepszy transfer lata to:
Więcej o: