Asseco Resovia już po badaniach. W środę rozpocznie treningi

Mistrzowie Polski, siatkarze Asseco Resovii rozpoczęli we wtorek przygotowania do nowego sezonu. Na razie tylko badaniami, ale w środę spotkają się już na siłowni i w hali Podpromie. Sezon zainaugurują pod koniec października.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Rzeszowianie jako jedna z ostatnich ekip w PlusLidze wznowili zajęcia. Na razie jednak w mocno okrojonym składzie. Na wtorkowych badaniach pojawiło się tylko siedmiu siatkarzy z podstawowego składu, a do tego dwóch młodych graczy z Młodej Ligi. - Zaczęliśmy od badania krwi, a później każdy z graczy przeszedł badania wydolnościowe - mówi Maciej Pająk, team menedżer Asseco Resovii. Badania jak co roku odbywały się centrum Reh Mediq w Tyczynie.

Siatkarze przyjeżdżali dwójkami, biegali na bieżni podłączeni do specjalnej aparatury i wracali do domów. W środę spotkają się już wszyscy razem, rano na siłowni, a wieczorem w hali Podpromie. Na razie do dyspozycji trenera Andrzeja Kowala będą Olieg Achrem, Łukasz Perłowski, Dawid Dryja, Ukrainiec Dmytro Paszycki, Lukas Tichacek i dwóch libero, Krzysztof Ignaczak i Damian Wojtaszek. W treningach udział brać będą też Michał Marszałek i Marcin Karakuła z Młodej Ligi. Pozostali siatkarze zjeżdżać się będą od końca września, do końca października. Kiedy? To wszystko będzie zależało od tego, jak ich reprezentacje będą sobie radzić w mistrzostwach Europy, które rozegrane zostaną właśnie w październiku.

Gdy reprezentacje grać będą na mistrzostwach Europy, Asseco Resovia rozpocznie serię sparingów i turniejów. Pierwszy mecz ligowy zaplanowany został na 30 października, a rywalem mistrzów Polski będzie AZS Częstochowa. Wcześniej jednak resoviacy rozegrają jeszcze mecz o Superpuchar Polski, a ich rywalem będzie Lotos Trefl Gdańsk.

Dream team w Asseco Resovii? Oto skład mistrzów Polski [FOTO]

 

Asseco ResoviaAsseco Resovia PATRYK OGORZAŁEK

Twórz z nami Rzeszów.Sport.Pl! Dołącz do nas na Facebooku

Więcej o: