Trzykrotny mistrz świata - po karze za doping opiekun wojskowej hali w Siedlcach

Zdyskwalifikowany za doping trzykrotny mistrz świata w podnoszeniu ciężarów stracił miejsce w Wojskowym Zespole Sportowym. Na życie będzie zarabiał jako szeregowy w jednostce wojskowej w Siedlcach. Ma tam dbać o porządek w hali sportowej.

W Wojskowym Zespole Sportowym w Bydgoszczy zgrupowano wielu najlepszych polskich sportowców. W grupie są lekkoatleci, wioślarze, kajakarze i ciężarowcy. Jej członkiem jest m.in. tyczkarz Paweł Wojciechowski, brązowy medalista mistrzostw świata w Pekinie. W wojsku ma stopień starszego szeregowego.

Dołęga jest szeregowym. Po dyskwalifikacji za doping stracił etat w Wojskowym Zespole Sportowym. - Wiedzieliśmy oczywiście o jego wpadce. Dwa miesiące temu rozpoczęliśmy procedurę odwołania go z naszej grupy - mówi szef WZS, ppłk Dariusz Bednarek.

Przypomnijmy, że Dołęga, trzykrotny mistrz świata, został złapany we wrześniu ub. roku na zawodach o Puchar Prezydenta Rosji. Wykryto wówczas u niego podwyższony poziom pochodnej nandrolonu. Kilka dni temu został zdyskwalifikowany na dwa lata. Kara liczy się od 15 października 2014 roku. Będzie mógł wrócić na pomost już po igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Będzie miał wówczas 34 lata. Powrót do sportu będzie w tym wieku bardzo trudny.

Dołęga nadal jest zawodowym żołnierzem z pensją szeregowego. W Wojskowym Zespole Sportowym jego zajęciem był jednak tylko trening. Reprezentował także armię na zawodach dla żołnierzy. Teraz zostanie przeniesiony do jednostki w Siedlcach. Tam już będzie pracował jako zawodowy szeregowy. Według naszych informacji ma się opiekować halą sportową w jednostce. Będzie pilnował w niej m.in. porządku.

Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz

Więcej o: