Marko Tarabochia rozgrywającym Orlen Wisły Płock

27-letni praworęczny zawodnik z Chorwacji przez ostatnie dwa sezony występował w Azotach Puławy. Jak poinformował oficjalny serwis tego klubu, Tarabochia podpisał z Orlen Wisłą roczny kontrakt.

Płoccy kibice powinni pamiętać tego zawodnika z występów w słoweńskim Mariborze Branik, który w sezonie 2012/13 rywalizował z Orlen Wisłą w Pucharze EHF. W dwumeczu z nafciarzami rzucił siedem bramek.

loadSoundmanager('.sm2-player', {

showPlaylist: true,

showVolume: true,

showMetadata: true,

inactiveStreamMessage: 'Strunień jest niedostępny'

});

data-stream-url="http://stream4.nadaje.com:13330/test"

data-pls-url="http://serwery.nadaje.com/pl/playlists/playlist/pls/?stream_url=http%3A%2F%2Fstream4.nadaje.com%3A13330%2Ftest"

data-m3u-url="http://serwery.nadaje.com/pl/playlists/playlist/m3u/?stream_url=http%3A%2F%2Fstream4.nadaje.com%3A13330%2Ftest"

data-pnc-url="http://player.nadaje.com/services/1577/">

Wcześniej Tarabochia grał w Croatii Osiguranje Zagrzeb i Medvescak Konica Minolta. Z tym pierwszym klubem występował w Lidze Mistrzów. Zawodnik ma też bośniackie obywatelstwo. W tym roku zagrał w reprezentacji Bośni i Hercegowiny w dwóch meczach eliminacyjnych do Euro 2016. W debiucie w spotkaniu z Białorusią (22:22) rzucił jedną bramkę, w drugim pojedynku z Danią (25:26) zaliczył trzy trafienia. Bośniacy nie zagrają w mistrzostwach Europy w Polsce.

Więcej o: