Pojedynki piłkarzy Jagiellonii w reprezentacjach

Piłkarze Jagiellonii po dniu wolnego wracają do treningów. Nie dotyczy to jednak wszystkich. Niektórzy wyjechali na zgrupowania reprezentacji

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Białostoczanie w niedzielę zremisowali 1:1 na własnym stadionie z Legią Warszawa. Było to ostatnie spotkanie siódmej kolejki ekstraklasy. Po nim w rozgrywkach nastąpiła przerwa na mecze reprezentacji. Kadrowicze są też oczywiście w Jagiellonii.

Na zgrupowanie kadry Estonii wyjechał Konstantin Vassiljev. Pomocnika czekają dwa pojedynki w eliminacjach mistrzostw Europy. 5 września Estonia zagra z Litwą, z kolei 8 września ze Słowenią. W pierwszym z tych spotkań być może dojdzie do konfrontacji zawodników Jagiellonii. W ostatnim dniu okienka transferowego kontrakt z białostockim klubem podpisał wszak reprezentant Litwy Fedor Cernych. Litwinów oprócz meczu z Estonią czeka jeszcze (8 września) konfrontacja z San Marino.

O punkty w eliminacjach mistrzostw Europy ma szansę powalczyć też Igors Tarasovs. Obrońca otrzymał powołanie na zgrupowanie reprezentacji Łotwy, którą czekają konfrontacje z Turcją (3 września) oraz Czechami (6 września).

Trzech graczy Jagiellonii powołanych zostało natomiast do kadry U21. Bartłomiej Drągowski, Jonatan Straus i Przemysław Frankowski mogą wystąpić w towarzyskim starciu ze Szwecją, które odbędzie się 8 września w Kielcach.

W reprezentacji U19 będzie miał natomiast okazję zagrać Karol Świderski. Kadrę tę czekają towarzyskie spotkania z Walią (5 września) oraz Belgią (8 września).

Młodzi piłkarze Jagiellonii znaleźli się też w kadrach do lat 18 i 17.

Kolejne spotkanie w ekstraklasie białostoczanie rozegrają 12 września. Zmierzą się wówczas we Wrocławiu ze Śląskiem.

Więcej o Jagiellonii na bialystok.sport.pl

Więcej o: