Polonia Bydgoszcz. Czterech walczy o żużlową spółkę

Ratusz potwierdza, że wszyscy czterej chętni do kupna spółki ŻKS Polonia Bydgoszcz zostali dopuszczeni do kolejnego etapu sprzedaży.

Miasto przesłało komunikat, w którym czytamy: "W dniu dzisiejszym (1 września br.) odbyło się kolejne posiedzenie zespołu do spraw negocjacji. Zespół stwierdził, że wszystkie 4 odpowiedzi na zaproszenie prezydenta do negocjacji w sprawie zbycia akcji ŻKS Polonia Bydgoszcz S.A. spełniają wymogi formalne.

Do 11 września br. oferenci mają czas na badanie finansów spółki, a do 16 września br. jest czas na składanie ofert wiążących".

Wśród czterech chętnych są Bydgoskie Towarzystwo Żużlowe oraz Władysław Gollob, którzy zgodzili się na publikację danych.

Przypomnijmy, że poprzednia próba sprzedaży się nie udała. Jedyny chętny, BTŻ, w ostatniej chwili wycofał się z transakcji, choć za całą spółkę trzeba było zapłacić 1229 złotych. Miasto gwarantowało także dotację na prowadzenie drużyny - 8,5 mln zł do 2019 roku. Warunkiem wypłaty była jednak spłata zadłużenia wynoszącego niemal 4 mln zł.

Jakie będą obecne warunki, chętni do nabycia ŻKS Polonia dowiedzą się w trakcie negocjacji. Trudno się spodziewać niższej ceny, skoro jedna akcja w poprzednim rozdaniu kosztowała symbolicznie - 1 grosz.

Kluczową sprawą jest wysokość dotacji i warunki spłaty zadłużenia.

Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz

Więcej o: