Drugi trener Vive o kontuzji Chrapkowskiego: To dla nas spora strata

Już przed rozpoczęciem sezonu trener Talant Dujszebajew ma problem kadrowy. - Kontuzja Chrapkowskiego to dla nas spora strata - mówi Tomasz Strząbała, II szkoleniowiec mistrzów Polski.

Przypomnijmy, że Chrapkowski w sobotnim sparingu z PSG doznał poważnego urazu - złamał kość jarzmową I oczodołu. W efekcie jego przerwa w grze potrwa dwa lub trzy miesiące. Z Francuzami 27-letni rozgrywający wyszedł w podstawowym składzie w roli delikatnie wysuniętego obrońcy w systemie 5-1. W ataku zmieniał go Uros Zorman. Potem "Chrapka" na jedynce zastąpił Mateusz Jachlewski. Teraz popularny "Siwy" będzie jedyną alternatywą w roli wysuniętej jedynki.

- To dla nas spora strata, bo Piotrek był kluczowym zawodnikiem w obronie 5-1. To jest nasze ważne ustawienie, a Mateuszowi trudno byłoby wytrzymać aż 60 minut. Z drugiej strony mamy jeszcze defensywę 6-0, którą z powodzeniem stosowaliśmy w poprzednim sezonie. Przed nami jeszcze trzy tygodnie do inauguracji Ligi Mistrzów [20 września na wyjeździe z węgierskim Pick Szeged i będziemy musieli spokojnie wymyślić nowe rozwiązanie - mówi portalowi kielce.sport.pl Tomasz Strząbała, II trener Vive Tauron.

Więcej o: