Królewskie wygrywają na otwarcie sezonu

Występujące w trzeciej lidze mazowieckiej kobiet piłkarki nożne Królewskich Płock rozpoczęły nowy sezon od wysokiego zwycięstwa na wyjeździe z Tygrysem Huta Mińska 5:2.

W tym sezonie do rozgrywek przystąpiło 12 drużyn, to o trzy więcej niż w poprzednim sezonie. Udany start płockich piłkarek jest zwiastunem dobrych wyników Królewskich. Drużyna w okresie przygotowawczym wykonała tytaniczną pracę na treningach, zajęcia odbywały się dwa-trzy razy dziennie. W jedynym sprawdzianie przed ligą płocczanki zremisowały z czołowym zespołem III ligi kujawsko-pomorskiej 2:2.

Królewskie przystąpiły do sezonu w zmienionym składzie. Do zespołu dołączyły Alicja Jankowska z Drobina, Julia Korga ze Szczawina Kościelnego oraz Julia Mikołajewska. Ta ostatnia do tej pory występowała w drużynie młodziczek Królewskich. Największą stratą jest odejście dotychczasowej kapitan drużyny Dominiki Przybyszewskiej, która wyjechała na studia do innego miasta. Do sztabu szkoleniowego dołączył Tomasz Gorczyca, który pracuje z bramkarkami.

Płockie piłkarki nożne pierwsze spotkanie w Płocku rozegrają w niedzielę. Ich rywalem będzie Start Otwock. Mecz odbędzie się na stadionie miejskim o godz. 14.

Więcej o: