Pożyteczne sparingi młodzieżowego zespołu Czarnych Radom

Siatkarze RCS Cerrad Czarni Radom, przygotowujący się do nowego sezonu gry w Młodej Lidze i rozgrywek juniorów, rozegrali serię meczów sparingowych w Warszawie. Okazją do sprawdzenia dyspozycji był turniej organizowany przez stołeczny MOS WOLA.

- Zajęliśmy czwarte miejsce, ale wyniki nie były najważniejsze. Mogliśmy sprawdzić się w meczach z rywalami, a to w kontekście przygotowań do sezonu rzecz bezcenna. Byliśmy najmłodszym zespołem w turnieju, ale pokazaliśmy się z dobrej strony - skomentował Andrzej Sitkowski, trener radomian.

Jego podopieczni w fazie grupowej imprezy pokonali juniorów MOS -u WOLA Warszawa 3:0 oraz przegrali po 1:2 (rozgrywano trzysetowe pojedynki) z drugoligowymi drużynami AZS -u Olsztyn i LPKS -u Lublin. Rozstrzygnięcia w pierwszym dniu zawodów spowodowały, że młodzież Czarnych zapewniła sobie grę o trzecie miejsce. Gracze trenera Sitkowskiego ponownie mierzyli się z AZS - em Olsztyn i tym razem ulegli rywalom 0:3.

- To były bardzo pożyteczne sparingi. Każdy z naszych zawodników dostał swoje minuty na boisku. W naszym zespole wyróżnił się zwłaszcza Michał Moniak, który zresztą otrzymał od organizatorów nagrodę dla najlepszego zawodnika Czarnych - dodał trener Sitkowski.

Skład Czarnych Radom na turnieju w Warszawie

Łukasz Zugaj, Kamil Jerzyna, Piotr Filipowicz, Paweł Zdrojewski, Kacper Wasilewski, Jakub Rybicki, Michał Moniak, Kacper Pluta, Bartłomiej Wójcik, Dawid Duliasz, Maciej Pożyczka, Mateusz Kosiec. Trener: Andrzej Sitkowski.

Więcej o: