Asseco Resovia wraca do treningów. Na początek badania

We wtorek siatkarze Asseco Resovii rozpoczną przygotowania do nowego sezonu w PlusLidze. W Tyczynie zespół w mocno okrojonym składzie przejdzie badania lekarskie. Pierwszy trening w hali Podpromie zaplanowano na środę.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Trener Asseco Resovii Andrzej Kowal tradycyjnie od początku przygotowań nie będzie miał do dyspozycji wszystkich zawodników. Kadrowicze przebywają bowiem na zgrupowaniach swoich reprezentacji. Rozgrywający Fabian Drzyzga, atakujący Bartosz Kurek i środkowy Piotr Nowakowski są już w Japonii, gdzie 8 września wraz z reprezentacją Polski rozpoczną walkę o dwa miejsca, które zapewnią awans na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro w Brazylii. Oprócz Polaków zabraknie również Bułgara Nikołaja Penczewa, Francuza Juliena Lyneela, Niemca Jochena Schopsa oraz przyjmującego z USA Thomasa Jaeschke. Amerykanin powinien stawić się na treningach Asseco Resovii po 23 września. Reszta z wymienionych zawodników dołączy do zespołu dopiero po mistrzostwach Europy, które rozegrane zostaną w dniach 9-18 października we Włoszech i Bułgarii.

Na badaniach w Tyczynie obecnych będzie więc dziewięciu siatkarzy, w tym dwóch z drużyny AKS-u Rzeszów. W klubie we wtorek stawić mają się Lukas Tichacek, Olieg Achrem, Łukasz Perłowski, Dmytro Paszycki, Dawid Dryja, Krzysztof Ignaczak, Damian Wojtaszek oraz Michał Marszałek i Marcin Karakuła - poinformowała Katarzyna Zięba, rzecznik prasowy Asseco Resovii.

Mistrzowie Polski pierwszy mecz o stawkę rozegrają 24 października. Wówczas o Superpuchar Polski zmierzą się z Lotosem Treflem Gdańsk. Rozgrywki PlusLigi Asseco Resovia zainauguruje natomiast 30 października meczem w Częstochowie z AZS-em. Termin ten może jednak ulec zmianie w przypadku, gdy rzeszowianie otrzymają tzw. dziką kartę i zagrają w Klubowych Mistrzostwach Świata w Brazylii (27.10 - 1.11).

Sezon w PlusLidze będzie różnił się od poprzedniego. Zmiany podyktowane są wspomnianymi igrzyskami olimpijskimi. Według nowych zasad nie będą rozgrywane play-offy. Po zakończeniu rundy zasadniczej pierwsza i druga drużyna zagra w finale. Z kolei trzeci i czwarty zespół walczyć będzie o brązowy medal.

Zespół Asseco Resovii w sezonie zasadniczym czeka 26 meczów. W pierwszej rundzie kibice w Rzeszowie będą mogli obejrzeć pojedynki mistrzów Polski z Zaksą Kędzierzyn-Koźle, Jastrzębskim Węglem i Lotosem Trefl Gdańsk. Mecz Asseco Resovii z PGE Skrą w Rzeszowie zaplanowano natomiast na 10 lutego 2016 roku.

Twórz z nami Rzeszów.Sport.Pl! Dołącz do nas na Facebooku

Więcej o: