Maciej Wilusz odchodzi z Lecha Poznań. Wypożyczenie do innego klubu ekstraklasy

Obrońca Lecha Poznań Maciej Wilusz został wypożyczony na rok do Korony Kielce. Blisko 26-letni piłkarz od prawie roku nie rozegrał ligowego meczu dla ?Kolejorza?

Maciej Wilusz to były reprezentant Polski. Przyszedł na Bułgarską z GKS-u Bełchatów latem 2014 roku. Na początku pracy w Lechu Poznań Maciej Skorża stawiał na niego na środku obrony. We wrześniowym spotkaniu z Legią Warszawa Maciej Wilusz nabawił się jednak poważnej kontuzji barku, musiał poddać się operacji i stracił prawie pół roku treningów. Do składu "Kolejorza" w lidze już nie wrócił.

W pierwszej jedenastce mistrzów Polski zagrał tylko raz - w pojedynku z Olimpią Grudziądz w Pucharze Polski. Został jednak zmieniony niespełna kwadrans przed końcem spotkania. - Zostać zmienionym jako obrońca to nie jest nic przyjemnego, więc dla mnie jest to trochę ciężka sytuacja - mówił wówczas piłkarz. W poznańskim zespole zaliczył tylko osiem meczów ligowych oraz jeden w eliminacjach do Ligi Europejskiej.

Teraz Maciej Wilusz będzie miał szansę grać częściej, bo został wypożyczony do końca sezonu do Korony Kielce, która kilka dni temu sprzedała do Ipswich Town swojego stopera Piotra Malarczyka.

Zobacz wideo
Więcej o: