Polska rozbiła w Łuczniczce silną Belgię [ZDJĘCIA]

Drugie zwycięstwo w drugim meczu turnieju Bydgoszcz Basket Cup odnieśli polscy koszykarze. Tym razem podopieczni Mike'a Taylora pokonali Belgię.

Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz

W piątek biało-czerwoni byli lepsi od Islandii, ale do gry naszych koszykarzy można było mieć wiele zastrzeżeń. Dzień później Polska spotkała się z najsilniejszym z turniejowych rywali - Belgią. I nasi reprezentanci zagrali bardzo dobre spotkanie. Polski zespół dominował od pierwszej do ostatniej minuty. Zgromadzona w hali Łuczniczka publiczność często miała okazję nagradzać brawami udane zagrania Polaków. A tych było sporo. W dwóch pierwszych kwartach liderem zespołu był Damian Kulig, który zdobywał punkty praktycznie z każdej pozycji. Świetna gra w ataku sprawiła, że Belgowie mogli się skupić tylko na próbie niwelowaniu strat.

W drugim sobotnim meczu Bydgoszcz Basket Cup Islandia pokonała 96:75 Liban. Właśnie Libańczycy będą w niedzielę ostatnim rywalem Polaków. Początek meczu o 18. O 15.30 zagrają Belgia z Islandią.

Polska - Belgia 72:52 (21:13, 18:15, 20:10, 13:14)

Polska: Kulig 16, Waczyński 14, Gortat 8, Gruszecki 8, Czyż 6, Cel 5, Karnowski 4, Koszarek 2, Slaughter 1, Zamojski 0, Skibniewski 0.

Belgia: Lojeski 11, Gillet 10, Mwema 8. De Zeeuw 7, van Rossom 6, Hervelle 4, Bosco 2, Tumba 1, Salumu 0, Serron 0, Mukubu 0.