Pływanie. Michał Chudy z Wodnika Rawicz na piątym i szóstym miejscu mistrzostw świata

Michał Chudy, młody pływak Wodnika Rawicz, zajął wysokie lokaty podczas wyścigów na 50 i 100 metrów stylem motylkowym podczas mistrzostw świata juniorów w pływaniu, które odbywają się w Singapurze

Świetny był występ Michała Chudego w wyścigu na 100 metrów stylem motylkowym. Po pierwszej długości basenu rawiczanin znajdował się nawet na medalowej, trzeciej pozycji. Ostatecznie przypłynął piąty, ale poprawił swój rekord życiowy wynikiem 53,25 s. Zwyciężył na singapurskim basenie Rosjanin Daniił Pachomow z czasem 52,28 s. Srebro wywalczył Brazylijczyk Vinicius Lanza - 52,88 s, a brąz - kolejny Rosjanin Daniił Antipow w czasie 52,99 s.

Na krótszym dystansie 50 metrów stylem motylkowym pływak z Rawicza zajął także wysokie, szóste miejsce. W finale uzyskał 24,45 s. Ten wyścig wygrał Ukrainiec Andrij Chłopcow - 23,64 s, srebrny medal zdobył Amerykanin Michael Andrew - 23,84 s, a brązowy - Rosjanin Daniił Pachomow w czasie 23,89 s.