Grand Slam Olsztyn. Duży sukces polskich siatkarek

Kinga Kołosińska i Monika Brzostek zajęły trzecie miejsce w Grand Slam Olsztyn 2015. - Kibice nam bardzo pomogli. Dziękujemy im za doping podczas trwania całego turnieju - mówi Brzostek.

W sobotnim półfinale spotkały się z Marleen van Iersel/Madelein Meppelink z Holandii. Już w pierwszych akcjach oba duety zaprezentowały swoje niemałe umiejętności. Polki jednak szybko straciły inicjatywę na boisku, a przeciwniczki wypracowanej przewagi nie oddały do końca seta (21:16).

Emocji nie zabrakło także w drugiej odsłonie meczu. Długie i pełne zwrotów wymiany podrywały z siedzeń stadionu głównego niejednego kibica. Niestety, dla reprezentantek gospodarzy także ta partia padła łupem Holenderek (21:19). - Nasze przeciwniczki były bardzo zdeterminowane - przyznała po występie Kinga Kołosińska. - Miałyśmy dużo szans, lecz popełniałyśmy zbyt dużo własnych błędów.

Taki wynik oznaczał, że biało-czerwonym pozostała walka o trzecie miejsce w Grand Slam Olsztyn. Co ciekawe, w pojedynku decydującym o zdobyciu brązowego medalu ponownie przyszło się im zmierzyć z holenderską parą. Tym razem jednak z Sophie van Gestel i Jantine van der Vlist.

Kołosińska i Brzostek do tej konfrontacji podeszły bardzo skoncentrowane, czego najlepszym dowodem był pierwszy set wygrany przez nie wysoko - 21:12. I wprawdzie w drugiej partii rywalki sprawiły Polkom więcej problemów (ich przewaga stopniała do dwóch punktów), lecz ostatecznie zwyciężyły 21:16, a całe spotkanie - 2:0.

Trzecie miejsce w turnieju tej rangi to największy sukces naszej pary w obecnym sezonie. - Mecz wcale nie należał do najłatwiejszych - przyznaje Monika Brzostek. - Holenderki bardzo dobrze zagrywały, ale my umiejętnie przyjmowałyśmy. Kinga dużo spraw załatwiła blokiem i dzięki temu zdobyłyśmy kilka punktów przewagi.

I dodaje: - Kibice nam bardzo pomogli. Dziękujemy im za doping podczas trwania całego turnieju. Cieszymy się, że wygrałyśmy spotkanie i mamy upragniony brązowy medal.

Sobotnie wyniki Polek:

Meppelink/van Iersel - Kołosińska/Brzostek 2:0 (21:16, 21:19)

Van Gestel/van der Vlist - Kołosińska/Brzostek 0:2 (12:21, 16:21)

Więcej o sporcie z Warmii i Mazur czytaj na olsztyn.sport.pl .

Więcej o: