Młodzi siatkarze Czarnych sprawdzą się na turnieju w Warszawie

Podczas najbliższego weekendu zespół RCS Cerrad Czarni Radom, przygotowujący się do nowego sezonu gry w Młodej Lidze, weźmie udział w towarzyskim turnieju w stolicy. Organizatorem imprezy jest MOS WOLA Warszawa.

"Turniej piłki siatkowej o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego i Prezydenta Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie" - tak brzmi pełna nazwa zawodów, w których powalczą także młodzi zawodnicy radomskiego klubu. Zmagania organizują: "Fundacja TAK dla Sportu", Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie i UMKS MOS Wola Warszawa. Oprócz Czarnych i gospodarzy o laury powalczą drugoligowe ekipy SKS -u Hajnówka, AZS -u WSM MOS WOLA Warszawa, LPKS - Lublin, i AZS -u UWM Olsztyn.

W sobotę 29 sierpnia podopieczni trenera Andrzeja Sitkowskiego rozegrają mecze grupowe z zespołami z Olsztyna i drugoligowcami MOS -u Wola. Dzień później zaplanowano pojedynki o miejsca. Mecze w fazie grupowej rozgrywane będą w formule trzech setów do 25 punktów, zgodnie z przepisami Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Zwycięzca spotkania otrzymuje 2 pkt, przegrany 1pkt. W półfinałach drużyny powalczą do dwóch wygranych setów. Z kolei mecze o miejsca (o V, o III, o I miejsce) rozgrywane są do 3 wygranych partii.

Więcej o: