Węgierski talent zastąpi Roberta Picha w Śląsku Wrocław?

21-letni Laszlo Kleinheisler z węgierskiego Videoton FC będzie ewentualnym zastępcą Roberta Picha w Śląsku? - Jeden z polskich klubów przedstawił konkretną ofertę. Wiele wskazuje na to, że to drużyna z Wrocławia - mówi nam jeden z dziennikarzy węgierskiego dziennika "Nemzeti Sport".

Znajdź nas na Facebook'u | Ćwierkamy też na Twitterze

Nadal nie wiadomo, czy skrzydłowy Śląska Robert Pich przed końcem okna transferowego zmieni klub. Jego umowa z wrocławską drużyną obowiązuje jeszcze tylko przez cztery miesiące. Słowak jest na liście życzeń kilku klubów, m.in. Lecha Poznań, i zespołów z ligi tureckiej. Kilka dni temu ofertę za Picha złożyła Legia Warszawa, ale szefowie klubu z Oporowskiej propozycję wicemistrza Polski wyśmiali.

Śląsk na wypadek odejścia Picha jest już przygotowany. - Dział skautingu podjął pewne działania. Jest przygotowany pewien wariant - mówił na konferencji przed meczem z Wisłą Kraków drugi trener wrocławskiego zespołu Paweł Barylski.

Niewykluczone, że nowym zawodnikiem Śląska zostanie wtedy węgierski skrzydłowy Laszlo Kleinheisler. Wrocławianie poważnie zainteresowani tym graczem byli już pod koniec maja. Przedstawiciele Śląska obserwowali go żywo podczas jednego z meczów minionego sezonu węgierskiej ekstraklasy. Rozpoczęto nawet wstępne rozmowy, ale warunki finansowe postawione przez węgierski klub były zbyt wysokie.

Kilkaset tysięcy wyrzuconych w błoto: Zobacz ile Śląsk płaci za ekscesy kiboli

Minęło kilka miesięcy, a sytuacja Kleinheislera w Videotonie mocno się skomplikowała po tym, jak zawodnik odmówił podpisania nowego kontraktu. Ten obowiązuje bowiem jeszcze tylko przez rok. Zawodnik za karę został przeniesiony do drużyny rezerw.

- Jeden z polskich klubów przedstawił konkretną ofertę. Wiele wskazuje na to, że to drużyna z Wrocławia. Przyszłość Kleinheislera w Videotonie jest już przesądzona. Piłkarz nie chce przedłużyć umowy z klubem. Najchętniej spróbowałby sił za granicą - mówi nam jeden z dziennikarzy węgierskiego dziennika "Nemzeti Sport", proszący o anonimowość.

Laszlo Kleinheisler to reprezentant Węgier do lat 21. Zawodnik FC Videoton ostatnie pół roku spędził na wypożyczeniu w Puskas Akademia FC. Zdaniem wielu ekspertów jest jednym z bardziej utalentowanych graczy na Węgrzech. W poprzednich rozgrywkach wystąpił 22 razy, zanotował siedem asyst.

Więcej o: