Prasa po awansie Lecha Poznań do Ligi Europy: Videoton zmiażdżony w dwumeczu

Lech Poznań w dwumeczu pokonał Videoton Szekesfehervar 4:0 i awansował do fazy grupowej Ligi Europy. Po takich meczach w wykonaniu polskich drużyn przegląd prasy to czysta przyjemność. "Lech dopełnił formalności", "Videoton zmiażdżony", "Trzeba chwalić trenera Skorżę" - to przeważające cytaty.

Przegląd Sportowy: Losowanie ciekawsze niż rewanż. Lech dopełnił formalności

Trzeci w historii awans do fazy grupowej pucharów Kolejorz przypieczętował po meczu, którego w Poznaniu nie zapamięta zapewne nikt. Można zaryzykować stwierdzenie, że zdecydowanie ważniejsze i bardziej elektryzujące dla fanów Kolejorza będzie dzisiejsze losowanie grup w Monako niż wczorajsze spotkanie na Sostoi Stadion. Analiza koszyków, potencjalnych przeciwników, możliwych rozwiązań - to wszystko zajmowało bardziej niż wydarzenia w Szekesfehervar. Bo rewanż to był piłkarski piknik - czytamy w "Przeglądzie Sportowy" .

Głos Wielkopolski: Schody przed poznaniakami dopiero się zaczynają

Jesienny cel Lecha Poznań został zrealizowany. Mistrzowie Polski pokonali w Szekesfehervar miejscowy Videoton 1:0 i awansowali do fazy grupowej Ligi Europy. W nagrodę dostaną od UEFA 2,4 mln euro, a więc około 10 mln zł. Poznaniacy nawet nie musieli się zbytnio wysilać, by zgarnąć te pieniądze - pisze "Głos Wielkopolski"

Super Express: Lech zagra w Lidze Europy! Videoton zmiażdżony w dwumeczu

Mistrzowie Polski nie mieli żadnego problemu z awansem do fazy grupowej LE. U siebie wygrali przecież 3:0, a na wyjeździe dorzucili jednego gola, ponownie zachowując czyste konto. Mecz na Węgrzech, delikatnie mówiąc, nie był najwyższych lotów, ale to sprzyjało ekipie "Kolejorza" - pisze "Super Express"

Rzeczpospolita: Należałoby chwalić Macieja Skorżę za pragmatyczne podejście

Można się zżymać na Lecha, ale po pierwsze zwycięzców się nie sądzi, a po drugie tak naprawdę należałoby po takim spotkaniu chwalić Macieja Skorżę za pragmatyczne podejście. Polskie kluby desperacko walczą o punkty w rankingu klubowym UEFA, więc nawet w takich spotkaniach muszą się starać o zwycięstwo. Za wygraną na Węgrzech Lech dostanie 0,25 punktu - donosi "Rzeczpospolita"

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.