Z prasy. Obrońca Cracovii: Dzwonię do mamy w Brazylii i mówię jest super, jesteśmy wiceliderami

- Zawsze powtarzam, że walczę o podstawowy skład. Nie mamy tylko pierwszej jedenastki, jest ponad dwudziestu piłkarzy, którzy chcą grać - mówi Deleu, piłkarz Cracovii w Dzienniku Polskim.

Chcesz więcej? Polub Kraków - Sport.pl

W ostatnim meczu ligowym Cracovii kontuzji doznał Jakub Wójcicki. Uraz nie okazał się jednak poważny i piłkarz ma być brany pod uwagę w ustalaniu składu na mecz z Górnikiem w Zabrzu. Jacek Zieliński ma jednak problem z obsadzeniem lewej strony defensywy, bo uraz leczy Hubert Wołąkiewicz. Trener Cracovii zdecyduje się najprawdopodobniej na Deleu, który w meczu z Jagiellonią potwierdził, że jest wartościowym zmiennikiem.

Brazylijczyk akceptuje rolę w drużynie. - Jestem z siebie zadowolony. Zawsze powtarzam, że walczę o podstawowy skład. Nie mamy tylko pierwszej jedenastki, jest ponad dwudziestu piłkarzy, którzy chcą grać - podkreśla Deleu w "Dzienniku Polskim". - W końcówce ubiegłego sezonu grałem, ten też zacząłem w jedenastce, ale trener postanowił coś zmienić..

Deleu nie ukrywa zadowolenia z postawy Cracovii w obecnym sezonie. - Teraz jest fajnie. Jak dzwonię do Brazylii do mamy i mówię - jest super, jesteśmy na 2. miejscu, to inaczej to brzmi. Dla kibiców to bardzo ważne. Dawno nie było takiej sytuacji, by widzieli Cracovię w czołówce.

Deleu w ubiegłym sezonie rozegrał dla krakowskiego klubu 22 spotkania, w których zdobył jedną bramkę. Dziś w drużynie trenera Zielińskiego jest zmiennikiem. W obecnych rozgrywkach wystąpił w czterech spotkaniach. Dwa rozpoczął w pierwszym składzie Cracovii.

Więcej o: