Dwie wygrane z Anilaną. Kolejny test Wisły II w Wieluniu

Przygotowujący się do występu w I lidze piłkarze ręczni Orlen Wisły II Płock w sobotę wezmą udział w towarzyskim turnieju w Wieluniu. Młodzi nafciarze zagrają tam trzy mecze z wymagającymi rywalami, którymi będą Viret Zawiercie, SPR Bór Oborniki i gospodarz - MKS Wieluń.

Ekipa z Zawiercia od kilku lat występuje w I lidze, w poprzednim sezonie zakończyła rozgrywki na 9. miejscu. SPR Oborniki to trzeci zespół swojej grupy w II lidze. Z kolei gospodarze turnieju MKS Wieluń jest dobrze znany płockim piłkarzom ręcznym. To właśnie między MKS-em a Wisłą w ubiegłym sezonie do samego końca toczyła się rywalizacja o awans na zaplecze Superligi. Ostatecznie górą byli szczypiorniści z Płocka, zespół z Wielunia został wicemistrzem II ligi.

Podopieczni Roberta Jankowskiego i Bogdana Janiszewskiego rozegrali w środę w Płocku dwa towarzyskie mecze z drugoligową Anilaną Łódź. Oba pojedynki wygrali 43:32 i 35:29. Najwięcej bramek w nich rzucili: Michał Lemaniak 9, Łukasz Całujek 8, Adrian Turkowski 7, Marcin Miedziński i Adam Zaremba po 6.

Skład Wisły II Płock: Tomasz Wiśniewski, Marcin Ruciński, Szymon Rybicki - Łukasz Całujek, Adam Zaremba, Michał Lemaniak, Wiktor Bronowski, Roman Chosik, Tadeusz Janiszewski, Adrian Turkowski, Marcin Miedziński, Jakub Moryń, Filip Koper, Miłosz Rupp, Bartosz Wojdak, Leon Sowul, Patryk Graczyk, Bartosz Starzyński.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.