Aleksandar Tonew (ex-Lech Poznań) zagra w beniaminku Serie A?

Aleksandar Tonew, który dwa lata temu został sprzedany z Lecha Poznań do Aston Villi Birmingham, może jeszcze w tym oknie transferowym odejść do klubu beniaminka włoskiej Serie A, Frosinone Calcio.

Serwis tuttomercatoweb.com twierdzi, że włoski klub prowadzi zaawansowane rozmowy z Anglikami w sprawie pozyskania reprezentanta Bułgarii. Włosi twierdzą, że Aleksandar Tonew byłby dużym wzmocnieniem dla drużyny z zaledwie 45-tysięcznego miasteczka.

Póki co jednak forma sportowa byłego skrzydłowego Lecha Poznań pozostaje zagadką. W piłkę przestał regularnie grać jeszcze jesienią ubiegłego roku, gdy był wypożyczony do Celticu Glasgow. Po powrocie do Birmingham Aleksandar Tonew początkowo był przeznaczony do wystawienia na listę transferową, ale potem menedżer Tim Sherwood postanowił zabrać 25-letniego piłkarza na letnie zgrupowanie. Po nim postanowił jednak, że dla Bułgara nie będzie jednak miejsca nawet w szerokiej kadrze drużyny. Doszło do tego, że były lechita nie został nawet zgłoszony do rozgrywek i nie przyznano mu numeru na koszulce.

Jednocześnie Anglicy szukali mu nowego klubu. Teraz, na parę dni przed zamknięciem okna transferowego, zanosi się na to, że Aleksandar Tonew trafi do Włoch. Frosinone Calcio to beniaminek Serie A. W pierwszym meczu sezonu przyszły (?) zespół Bułgara przegrał na własnym terenie 1:2 z Torino FC.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.