Top 5 na weekend: Longboardy, Półmaraton Praski, rolki, Wielka Ursynowska i turniej taekwondo

Na weekend proponujemy pięć imprez sportowych, w których można wziąć udział lub je obejrzeć. Wybierz coś dla siebie i rusz się w Warszawie!

ZOBACZ WSZYSTKIE IMPREZY SPORTOWE W KALENDARZU "RUSZ SIĘ"

Turniej taekwondo Polish Open i Warsaw Cup

Przez dwa dni na najważniejszej imprezie taekwondo olimpijskiego w Polsce, rozgrywanej na AWF-ie, wystąpi ponad tysiąc zawodników z 40 krajów. Oprócz głównych zawodów Polish Open, zaliczanych do cyklu Pucharu Świata i dających punkty do rankingu olimpijskiego, odbędzie się turniej Warsaw Cup dla juniorów i kadetów. Organizatorzy zapowiadają udział czołowych zawodników tego sportu - mistrzów olimpijskich i świata. Początek walk w sobotę i niedzielę o godz. 8. KIEDY, GDZIE, JAK? Piątek 28 sierpnia, godz. 9-19, boisko przy ul. Obrońców Tobruku 11, więcej informacji na stronie osirbemowo.pl .

Longboardy pod Stadionem Narodowym

Z okazji czwartej rocznicy powstania sklepu Golongboard.pl organizuje imprezę dla wszystkich, którzy jeżdżą lub chcą jeździć na lonbgboardach. W sobotę pod Stadionem Narodowym będzie można wystartować (lub obejrzeć) w kilku konkursach longboardowych. W programie m.in. dance contest, hippie jump, push race, slalom, slide jam, również w kategoriach junior. Przy bramie nr 2 dla wszystkich chętnych odbędą się warsztaty jazdy na longboardzie.

KIEDY, GDZIE, JAK? Sobota 29 sierpnia, godz. 10-19, Stadion Narodowy, brama nr 11, więcej informacji na Facebooku .

Trening freeskate na rolkach

Ekipa "I Love Rolki" organizuje po raz pierwszy trening freestyle/urban, czyli jazdy po mieście pod nazwą "Ustawka FSK". Zbiórka w sobotę o godz. 18 pod Stadionem Narodowym. Zajęcia poprowadzi Piotr Combrzyński, specjalista od jazdy miejskiej i po przeszkodach. Uczestnicy o godz. 18 wyruszą na trasę, na której będą mogli podciągnąć swoje freeskate'owe umiejętności. Uwaga: Obowiązkowa jazda w kasku.

KIEDY, GDZIE, JAK? Sobota 29 sierpnia, godz. 18, Stadion Narodowy, brama nr 3, więcej informacji na Facebooku .

BMW Półmaraton Praski

W niedzielę po raz drugi wystartuje BMW Półmaraton Praski - największy bieg, którego trasa prowadzi wyłącznie ulicami prawobrzeżnej Warszawy. Start o godz. 8.45 z al. Zielenieckiej w kierunku ul. Francuskiej i przez Gocław do Wału Miedzeszyńskiego, gdzie na wysokości Bronowskiej zawodnicy zawrócą w stronę al. Solidarności. Meta w parku Skaryszewskim. Do biegu na 21,195 km można się też zapisać w piątek i sobotę (w miarę wolnych miejsc) w biurze zawodów (Soho Factory, ul. Mińska 25). Organizatorzy przygotowali 8 tys. pakietów startowych. Informacje: bwmpolmaratonpraski.pl.

KIEDY, GDZIE, JAK? Niedziela 30 sierpnia, godz. 8.45, start w al. Zielenieckiej, więcej informacji na stronie bmwpolmaratonpraski.pl .

Wielka Ursynowska

Po torze wyścigów na Służewcu na co dzień ścigają się konie, ale w niedzielę o wygraną w Wielkiej Ursynowskiej powalczą biegacze. Do przebiegnięcia będzie dystans około pięciu kilometrów, czyli dwa okrążenia toru. Nowością będzie kategoria dla zawodników, którzy pobiegną... boso. Start o godzinie 10, zapisy w sobotę (w godz. 9-16) w urzędzie dzielnicy Ursynów (al. KEN 61) i w niedzielę na terenie zawodów od godz. 7.30-9.30. Połowa pieniędzy z wpisowego (20 zł od osoby) zostanie przeznaczona na cele charytatywne. Dodatkowo w godz. 10-16 odbędzie się piknik rodzinny.

KIEDY, GDZIE, JAK? Niedziela 30 sierpnia, godz. 10, tor wyścigów konnych na Służewcu, ul. Puławska 266, więcej informacji na stronie wielkaursynowska.pl .

Więcej imprez znajdziesz na Warszawa.sport.pl/ruszsie. Zgłoś imprezę na wawasport@agora.pl.

Michał SzaflarskiWięcej imprez znajdziesz na Warszawa.sport.pl/ruszsie i na Twitterze

Zgłoś imprezę na wawasport@agora.pl.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.