Radomski kierowca kończy sezon asfaltowym rajdem w Czechach

Podczas najbliższego weekendu odbędzie się szósta i zarazem ostatnia runda Rajdowych Mistrzostw Europy Juniorów. Na starcie Barum Czech Rally Zlin staną radomianin Aleks Zawada i jego pilot Cathy Derousseaux.

Polsko-francuski duet z niecierpliwością czeka już na kolejny start w Oplu Adamie R2. Czeka na nich blisko 230 kilometrów, podzielonych na piętnaście odcinków specjalnych. Wszystkie etapy prowadzą po nawierzchni asfaltowej.

- Niestety nadchodzący Rajd Barum jest już ostatnią rundą tegorocznych zmagań Rajdowych Mistrzostw Europy Juniorów. W zeszłym roku wywalczyliśmy tu zwycięstwo w drugim etapie i trzecie miejsce w klasyfikacji całych zawodów. W tym roku walka o najwyższe pozycje będzie na pewno ciężka. Tytuł mistrzowski został już przyznany, ale rywalizacja o kolejne pozycje będzie zacięta. Będziemy walczyć i zrobimy co w naszej mocy, aby zakończyć tegoroczny sezon z butelką szampana. Czeska runda jest zawsze bardzo licznie odwiedzana przez polskich kibiców, co bardzo nas cieszy - skomentował radomski kierowca rajdowy przed zawodami w Czechach.

Przypomnijmy, że partnerami zespołu MSZ Racing (w barwach tej grupy jeździ Zawada) są: Wydawnictwo Media Service Zawada, Modesto Polska oraz firma Abaprim - fabryka reklamy. Wsparcie techniczne i logistyczne zapewnia Opel Mootorsport.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.