Bartosz Kurek: "Chciałbym zagrać z Leonem w kadrze" [WIDEO]

- Bardzo podoba mi się to, jak wypowiada się o Polsce, jak traktuje grę w reprezentacji, więc nie widzę najmniejszego problemu, żeby był w tej kadrze, mam nadzieję, że ze mną, bo na pewno z nim będzie się grało dużo łatwiej - mówi Bartosz Kurek, atakujący Asseco Resovii i reprezentacji Polski o występach Kubańczyka Leona w kadrze Polski.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Kurek kilka dni temu odpowiadał na pytania kibiców, które ci zadawali na profilu fanklubu siatkarza na Facebooku . W kilkuminutowym filmie nowy atakujący Asseco Resovii zmagał się z kilkunastoma pytaniami i tylko na jedno nie udzielił odpowiedzi. Chodziło o jego tatuaż. - To pytanie, na które nie udzielę odpowiedzi. To moja prywatna sprawa i nie zamierzam tego więcej poruszać - mówił siatkarz. Na pozostałe pytania odpowiadał bardzo chętnie, z niektórych nawet się cieszył, jak z tego o Kubańczyka Leona, który niedawno otrzymał polskie obywatelstwo i chce grać dla reprezentacji Polski.

- Jeszcze chyba żaden dziennikarz nie zadał mi takiego pytania, a bardzo chciałbym na nie odpowiedzieć. Oczywiście, że chciałbym zagrać z nim w kadrze. Uważam, że Leon jest wolnym człowiekiem, Polska to kraj otwarty na ludzi, którzy chcą się stać naszymi obywatelami. Bardzo podoba mi się to, jak wypowiada się o Polsce, jak traktuje grę w reprezentacji, więc nie widzę najmniejszego problemu, żeby był w tej kadrze, mam nadzieję, że ze mną, bo na pewno z nim będzie się grało dużo łatwiej - stwierdził Kurek, który coraz lepiej czuje się na ataku. - Powoli przestawiam się do nowej roli. Razem z trenerem Kowalem [Andrzejem Kowalem, trenerem Asseco Resovii - przyp. red.] zadecydowaliśmy, że w klubie też ta moja przygoda na ataku będzie kontynuowana. Mam nadzieję, że za jakiś czas będę mógł o sobie powiedzieć jako o pełnoprawnym atakującym - dodał Bartosz Kurek.

Atakujący reprezentacji Polski opowiedział też, dlaczego zdecydował się na transfer do Asseco Resovii. - To oczywiste, dlaczego wybrałem Resovię. To jeden z najmocniejszych klubów na świecie, zdobywca srebrnego medalu Ligi Mistrzów, mistrz Polski. Kiedy już otrzymałem ofertę z Rzeszowa, była ona bardzo konkretna. Rozmawiałem z paroma ludźmi z kierownictwa tego klubu i zrobili na mnie bardzo dobre wrażenie. Mam nadzieję, że szybko będę umiał im się odpłacić dobrą postawą na boisku - stwierdził.

 

Wszystkie twarze Bartosza Kurka, nowego siatkarza Asseco Resovii [FOTO]

 

Bartosz Kurek i Jakub JaroszBartosz Kurek i Jakub Jarosz Fot. Kuba Atys / Agencja Wyborcza.pl

Więcej o: