Bramkarz Panter miał dzień konia. Obronił dwa karne! [FOTO]

W środę odbyły się dwa spotkania kończące rywalizację w grupie w kategorii szkół podstawowych na X Mistrzostwach Płocka Dzikich Drużyn w piłce nożnej. Najciekawiej było w meczu Czarnych Panter ze Słupna i Stali Płock.

Ekipa ze Słupna, choć miała zapewniony udział w finale, to jednak nie zamierzała odpuszczać rywalom. W dodatku w ich szeregach występuje dwóch zawodników, Dawid Gretkowski i Michał Szmytka, którzy walczą o koronę króla strzelców turnieju dzikich drużyn. Z kolei Stal przystępowała do tego pojedynku z nadzieją na wysokie zwycięstwo i grę w finale.

Od pierwszych minut mecz był emocjonujący. Pantery zaczęły dobrze, strzeliły gola. To jednak nie podcięło skrzydeł ambitnie grającym piłkarzom Stali. W ciągu zaledwie kilku minut wywalczyli dwa rzuty karne. Niestety, żadnego z nich nie wykorzystali, bo kapitalnymi interwencjami wykazał się bramkarz Czarnych Panter Piotr Maciejewski. Przed przerwą ekipa ze Słupna strzeliła drugiego gola, po przerwie dołożyła jeszcze pięć. Ostatecznie wygrała 7:0.

Po trzy bramki w tym spotkaniu zdobyli: Michał Szmytka (z ośmioma trafieniami jest wiceliderem klasyfikacji najlepszych strzelców) oraz Kamil Borowski.

W drugim spotkaniu Hetman rozprawił się z Okręgową Okręgówką 11:1, siedem goli strzelił Filip Starzyński. Kapitan Hetmana przewodzi stawce najlepszych strzelców turnieju dzikich drużyn w grupie młodszej. Czy to właśnie on zdobędzie statuetkę dla najlepszego snajpera? Przekonamy się w piątek (28 sierpnia) podczas wielkiego finału, który odbędzie się na stadionie miejskim. Startujemy o godz. 10.

Drużyny będą w piątek walczyć o puchary, medale i statuetki. Dla najlepszych przygotowaliśmy nagrody ufundowane przez firmę Decathlon. Po ceremonii wręczenia nagród zaprosimy wszystkich uczestników na poczęstunek, którego fundatorem jest Bar Tumska.

Organizatorem X Mistrzostw Płocka Dzikich Drużyn w piłce nożnej jest "Gazeta Wyborcza Płock", współorganizatorami Miejski Zespół Obiektów Sportowych i Urząd Miasta.

Wyniki 3. kolejki (grupa młodsza)

-- Czarne Pantery - Stal Płock 7:0 (2:0)

Bramki: Pantery - Michał Szmytka 3, Kamil Borowski 3, Dawid Gretkowski 1

-- Okręgowa Okręgówka - Hetman Płock 1:11 (0:7)

Bramki: Okręgowa - Patryk Książkowski 1; Hetman - Filip Starzyński 7, Bartosz Sadowski 3, Krystian Kalota 1