Ruch Chorzów. Na Stadionie Śląskim niebiescy mają grać tylko prestiżowe mecze

Władze Chorzowa zaprezentowały w czwartek makietę nowego stadionu Ruchu. - Domem Ruchu powinna być Cicha 6 - przypomniał przy tej okazji Marcin Michalik, wiceprezydent miasta.

Zostań trenerem i zbuduj własną drużynę!

Słowa prezydenta Michalika podczas prezentacji makiety nowego stadionu niebieskich są o tyle ważne, że strategia władz Ruchu zakłada w niedalekiej przyszłości przeprowadzkę na Stadion Śląski.

- Rozmawiamy z władzami Ruchu Chorzów o przyszłości klubu, a ta rzecz jasna dotyczy również miejsca rozgrywania spotkań. Moje zdanie jest takie, że dom niebieskich jest na Cichej. Stadion Śląski też jednak powinien być miejscem spotkań Ruchu. Myślę o tych meczach, które cieszą się największym zainteresowaniem fanów. Derbowymi potyczkami z Górnikiem Zabrze, meczami z Lechem Poznań czy Legią Warszawa. Trudno jednak sobie wyobrazić, że na mecz z Termaliką czy Podbeskidziem przyjdzie 50 tysięcy widzów. Takie spotkania powinny odbywać się na nowym stadionie przy Cichej - komentował prezydent.

Michalik nie potrafi dziś przesądzić, skąd miasto zdobędzie pieniądze na budowę stadionu, a trzeba pamiętać, że to przynajmniej 90 milionów złotych. - To na pewno będzie przedmiotem rozmów z radnymi, ze skarbnikiem miasta. Przed nami wiele trudnych decyzji - mówił prezydent, który nie wyklucza, że inwestycja będzie realizowana etapami.

Prezydent również nie widzi możliwości, żeby w nową konstrukcję wtopić historyczną trybunę na Cichej.

- Nowoczesny stadion potrzebuje nowoczesnych trybun. Makieta stadionu bardzo mi się podoba. Widzę ładny, funkcjonalny obiekt - dodał prezydent, który nie chciał rozmawiać o terminach, zarówno tych dotyczących rozpoczęcia, jak i zakończenia prac. - Na to jeszcze jest za wcześnie - zaznaczył.

Dodajmy, że władze miasta chcą, by Ruch rozgrywał mecze na Cichej nawet w trakcie budowy. Taki manewr z powodzeniem stosuje Górnik Zabrze. Władze PZPN zamierzają jednak ukrócić taki proceder.

- Na razie jest to możliwe, więc tego się trzymamy. Jeżeli zapisy licencyjne się zmienią, to będziemy starali się im zaradzić - zakończył Michalik.

Więcej o: