Niedawny debiutant wypożyczony z Pogoni do Błękitnych

Jakub Okuszko w niedawnym meczu z Górnikiem Łęczna zadebiutował w barwach Pogoni Szczecin. Na razie jego przygoda z ekstraklasą się jednak kończy.

Pogoń Szczecin ugięła się w końcu na prośby Błękitnych Stargard Szczeciński i wypożyczyła 20-letniego napastnika na cały sezon. Okuszko przepracował z zespołem Czesława Michniewicza okres przygotowawczy i został zgłoszony do ekstraklasy. Zadebiutował w czwartej kolejce, w meczu z Górnikiem Łęczna. Na boisku pojawił się w 87. minucie. Potem dostał jeszcze szansę w pucharowym meczu z Jagiellonią Białystok. Czesław Michniewicz dał mu pograć przez ostatnie 22 minuty.

Teraz przed Okuszką nowe wyzwanie. 20-latek ma pomóc Błękitnym w walce o awans do I ligi. Napastnik w nowych barwach może zadebiutować już jutro. Stargardzianie grają bowiem ligowy mecz z Siarką Tarnobrzeg, a Okuszko ma się znaleźć w kadrze meczowej. Początek w środę o godzinie 17 na boisku przy Ceglanej w Stargardzie.

Wypożyczenie może być też dobrą informacją dla kibiców Pogoni, ponieważ włodarze Dumy Pomorza mieli puścić 20-latka do Stargardu dopiero w momencie, kiedy klub będzie blisko pozyskania nowego napastnika.

Poza Okuszką, do Błękitnych dołączyli też 23-letni Hubert Jaskólski (Drawa Drawsko Pomorskie) i 40-letni bramkarz Sławomir Szczeciński (Zorza Dobrzany).