Wrocław Maraton: Wystartuj w Biegu po Nadzieję oraz w PKO Biegu Olimpijskim

13 września we Wrocławiu oprócz biegu głównego na dystansie 42 km i 195 m, odbędą się dwa biegi towarzyszące - sztafeta charytatywna "Bieg po Nadzieję" oraz "PKO Bieg Rodzinny - Mila Olimpijska".

Już po raz piąty z rzędu na wrocławskie ulice wyruszy sztafeta maratońska złożona z osób, które chcą pomóc podopiecznym Fundacji "Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową".

- Wciąż można dołączyć do uczestników sztafety. Wystarczy tylko zarejestrować się na stronie www.wroclawmaraton.pl i opłacić startowe w wysokości 200 zł. Każdy może pomóc, a im więcej nas będzie, tym większą pomoc ofiarujemy chorym dzieciom - mówi Magdalena Krause-Pietkiewicz, rzeczniczka Wrocław Maratonu. - Zgłoszenia do biegu trwają do 4 września - dodaje Krause-Pietkiewicz.

Każdy z uczestników sztafety będzie miał do pokonania dystans ok. 1 kilometra. Cała trasa będzie podzielona na 42 odcinki, oznakowana tablicami co 1 kilometr. Uczestnikiem sztafety może zostać każdy, kto do 13 września bieżącego roku ukończy 18 lat i nie ma żadnych przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w biegu. Konieczna będzie też opłata startowa. Minimalna wysokość startowego to 200 zł.

Zebrane środki w całości zostaną przekazane na zakup kosztownych leków ratujących życie, zabiegi medyczne, rehabilitację, sprzęt diagnostyczny i terapeutyczny. Każdy z uczestników sztafety w podziękowaniu za wielki dar serca i poświęcenie otrzyma pamiątkowy medal. Więcej informacji na temat sztafety na www.wroclawmaraton.pl

Podczas imprezy rozegrany będzie też "PKO Bieg Rodzinny - Mila Olimpijska". Rodzinne zmagania od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem. W ubiegłym roku w imprezie uczestniczyło 3 tys. osób. W tym roku przygotowano aż 3,5 tys. numerów startowych. Amatorzy biegania, którzy wyruszą na trasę o godz. 9.20, mają do pokonania dystans 1609 m. Impreza ma charakter otwarty, liczy się udział, a nie wynik. Każdy z uczestników otrzyma pamiątkową koszulkę. Zapisy do biegu zostaną uruchomione 1 września. Udział w imprezie jest bezpłatny.

Więcej o: