Kurek, Nowakowski i Drzyzga wygrywają memoriał HJW. Lyneel trzeci

Czterech siatkarzy Asseco Resovii występowało w ostatnich dniach w Toruniu podczas memoriału im. Huberta Jerzego Wagnera. Polacy w składzie z Bartoszem Kurkiem, Piotrem Nowakowskim i Fabianem Drzyzgą wygrali imprezę, Francuzi z Julienem Lyneelem zajęli trzecie miejsce.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Polacy w Toruniu wygrali wszystkie trzy spotkania. Wygrali 3:1 z Japonią i 3:0 z Iranem. W ostatnim dniu imprezy zmierzyli się w Francją, wygrywając 3:2, choć przegrywali już 0:2. To zwycięstwo zapewniło im wygraną w całym turnieju.

W barwach reprezentacji Polski przez trzy dni zaprezentowało się trzech siatkarzy Asseco Resovii, Bartosz Kurek, Piotr Nowakowski i Fabian Drzyzga, którzy grali w każdym z meczów. Nowakowski odebrał nawet nagrodę dla najlepszego blokującego turnieju. Cała trójka jest też niemal pewna wyjazdu na Puchar Świata, który we wrześniu odbędzie się w Japonii, a podczas którego zespoły walczyć będą o kwalifikację do igrzysk olimpijskich w Rio. Ostateczny skład trener Stephane Antiga ma jednak ogłosić we wtorek wieczorem.

Do Japonii na pewno nie poleci inny z siatkarzy Asseco Resovii Julien Lyneel, bowiem Francuzi nie grają w Pucharze Świata. Lyneel wraz ze swoją kadrą przygotowuje się natomiast do mistrzostw Europy. Nowy przyjmujący rzeszowian podczas memoriału w Toruniu pokazał się jednak w dobrej strony i wrócił na swoją nominalną pozycję. W finałach Ligi Światowej był bowiem zgłoszony jako drugi libero, a w meczach memoriałowych atakował już z lewego skrzydła z dużym powodzeniem. Przeciwko Polakom miał aż 86-procentową skuteczność.

Dream team w Asseco Resovii? Oto skład mistrzów Polski [FOTO]

 

Asseco ResoviaAsseco Resovia PATRYK OGORZAŁEK

Twórz z nami Rzeszów.Sport.Pl! Dołącz do nas na Facebooku

Więcej o: