Tajfun szaleje na Winiarach. Pantery już w finale

Ostatnia Chwila, Delta Słupno, Tajfun Winiary i Legends FC - to półfinaliści X Mistrzostw Płocka Dzikich Drużyn w piłce nożnej w kategorii gimnazja. W środę odbędzie się ostatnia kolejka w grupie młodszej, po której poznamy skład finału i meczu o trzecie miejsce.

W poniedziałek na orliku przy ul. Zamenhofa na Winiarach gimnazjaliści zakończyli pierwszy etap rozgrywek. Zmagania w grupie A wygrała ekipa Ostatnia Chwila, drugie miejsce zajęła Delta Słupno, trzecie - Malkar Płock. Tabelę zamknęła drużyna Panini z Kurczakiem, która decyzją organizatorów została zdyskwalifikowana. Wszystkie dotychczasowe mecze tego zespołu zostały zweryfikowane jako walkower (0:3) na korzyść ich rywali.

W drugiej grupie rywalizację zdominował Tajfun Winiary, który w dwóch meczach zdobył komplet punktów, stracił zaledwie jednego gola. Tuż za nimi uplasował się zespół Legends FC, który w poniedziałek w starciu z Tajfunem przegrał 1:4. Wcześniej pokonał Drużynę bez nazwy 3:2, co dało Legends awans do półfinału.

W młodszej kategorii (szkół podstawowych) rywalizację w fazie grupowej wygrały Czarne Pantery ze Słupna. W dwóch meczach popisali się znakomitą skutecznością, strzelili aż 19 goli!

W środę na orliku na Winiarach odbędą się ostatnie pojedynki w kategorii szkół podstawowych. Stal zmierzy się z Czarnymi Panterami (godz. 10), a Hetman z Okręgową Okręgówką (10.30). Oba mecze zapowiadają się ciekawie, bo Stal i Hetman walczą o drugą lokatę premiującą grą w wielkim finale.

Przypomnijmy, że w grupie młodszej dwie pierwsze drużyny wystąpią w finale. Zespoły z trzeciego i czwartego miejsca zagrają o brązowy medal.

Wszystkie mecze o miejsca zostaną rozegrane w piątek 28 sierpnia na stadionie miejskim (ul. Sportowa 3). Zaczynamy o godz. 10. Około godz. 12.30 odbędzie się uroczystość zakończenia turnieju połączona z wręczeniem nagród, medali i pucharów. Sponsorem nagród jest firma Decathlon.

Po dekoracji zaprosimy wszystkich uczestników na poczęstunek, którego fundatorem jest Bar Tumska.

Organizatorami X Mistrzostw Płocka Dzikich Drużyn w piłce nożnej jest "Gazeta Wyborcza Płock", współorganizatorem Miejski Zespół Obiektów Sportowych i Urząd Miasta.

Wyniki 2. kolejki (grupa młodsza)

-- Czarne Pantery - Hetman Płock 9:1 (3:1)

Bramki: Czarne Pantery - Dawid Dolny 1, Michał Szmytka 5, Kamil Borowski 1, Dawid Gretkowski 2; Hetman - Filip Starzyński 1 (k)

-- Okręgowa Okręgówka - Stal Płock 1:9 (1:3)

Bramki: Okręgowa - Patryk Książkowski 1; Stal - Bartosz Jasiński 3, Mateusz Piórkowski 1, Szymon Kawka 3, Kamil Owsik 1, Dawid Barzdo-Szulichowski 1

Tabela

W środę zagrają Czarne Pantery - Stal Płock (godz. 10), Okręgowa Okręgówka - Hetman Płock (10.30)

Klasyfikacja strzelców (grupa młodsza)

6 - Filip Starzyński (Hetman Płock), Dawid Gretkowski (Czarne Pantery)

5 - Dawid Dolny, Michał Szmytka (obaj Czarne Pantery)

4 - Bartosz Jasiński (Stal Płock)

3 - Kamil Borowski (Czarne Pantery), Szymon Kawka (Stal Płock)

2 - Krystian Kalota (Hetman Płock)

1 - Patryk Książkowski, Szymon Kwasiborski (obaj Okręgowa Okręgówka), Mateusz Piórkowski, Kamil Owsik, Dawid Bardzo-Szulichowski (wszyscy Stal Płock)

Wyniki 3. kolejki (grupa starsza)

Grupa A

-- Panini z Kurczakiem - Malkar Płock 0:3 (walkower)

-- Delta Słupno - Ostatnia Chwila 0:9 (0:5)

Bramki: Kamil Szczurowski 5, Adrian Tokarski 1, Jakub Skierski 1, Bartłomiej Jabłoński 1

Tabela gr. A

Grupa B

-- Legends FC - Tajfun Winiary 1:4 (1:2)

Bramki: Legends - Łukasz Białaszek 1; Tajfun - Damian Trzciński 2, Przemysław Siemieniako 1, Igor Wiśniewski 1

Tabela gr. B

Klasyfikacja strzelców (grupa starsza)

6 - Damian Trzciński (Tajfun Winiary), Kamil Szczurowski (Ostatnia Chwila)

3 - Łukasz Białaszek (Legends FC), Kamil Krupiński, Jakub Skierski (obaj Ostatnia Chwila)

2 - Adrian Tokarski (obaj Ostatnia Chwila)

1 - Przemysław Siemieniako, Jakub Chabowski, Igor Wiśniewski (wszyscy Tajfun Winiary), Oskar Żak (Malkar Płock), Wiktor Zawadka, Bartosz Marciniak, Adam Pokorski (wszyscy Delta Słupno), Bartłomiej Jabłoński, Adrian Jankowski (obaj Ostatnia Chwila), Kacper Gałązka, Krystian Mazurek (obaj Drużyna bez nazwy), Piotr Kołaczkowski (Legends FC).

Więcej o: