Piast Gliwice. Jakub Szmatuła, czyli najlepszy obecnie bramkarz Ekstraklasy

PRZEGLĄD PRASY. ?Sport? przypomina, że kapitalnie broniący bramkarz lidera Piasta Gliwice Jakub Szmatuła do lata ubiegłego roku zagrał w ekstraklasie zaledwie trzynaście meczów!

Stwórz własną drużynę i WYGRAJ LIGĘ!

Komentator "Sportu" wskazuje , że w Piaście Gliwice człowiekiem, który zasługuje na największe uznanie, jest obecnie bramkarz Jakub Szmatuła.

"Ma 34 lata i gdyby rok temu ktoś obstawiał, że będzie regularnie grać, pewnie dziś zgarnąłby sporą wygraną" - pisze i przypomina, że 34-letni Szmatuła do lata ubiegłego roku zagrał w ekstraklasie zaledwie trzynaście meczów!

"Biorąc pod uwagę, że w kadrze Lecha Poznań był w sezonie 2002/03, wychodzi jeden mecz na rok. Był to sezon, w którym kadra Engela pojechała na MŚ do Korei, a w telewizji był Big Brother. Szmatuła w kadrach ligowych po prostu był, ale bez wielkich szans na grę - pisze komentator.

W Piaście Szmatuła miał być czwartym w kolejce do obsady bramki. Okazał się lepszy od konkurentów. A plotka głosi, że był do wzięcia za 10 tysięcy złotych brutto pensji. Teraz jest najlepszym bramkarzem ekstraklasy.

Więcej o: