Piątka z Zawiszy. Polsat ją porównuje do szóstki z Man Utd

W meczu Zawiszy z Miedzią na boisku występowało pięciu 19-letnich wychowanków bydgoskiego klubu. Telewizyjni komentatorzy Polsatu Sport porównywali ich do słynnej szóstki z Manchesteru United.

Miłe to było, choć oczywiście mocno przesadzone. Młodą ekipę Man Utd tworzyli przecież David Beckham, Paul Scholes, Ryan Giggs, Nicky Butt oraz bracia Gary i Phil Neville - zwycięzcy Ligi Mistrzów w sławnym finale z Bayernem Monachium.

W Zawiszy Jakub Łukowski, Maciej Kona, Arkadiusz Gajewski, Damian Ciechanowski są na razie piłkarzami polskiej I ligi. Kona i Łukowski wywalczyli sobie miejsce w podstawowej jedenastce. Pozostała trójka to obecnie zawodnicy wchodzący z ławki rezerwowych. Absencję kontuzjowanego Portugalczyka Mici wykorzystał defensywny pomocnik Kona. To on dostaje najwięcej czasu na boisku od trenera Mariusza Rumaka. Szkoleniowiec ocenił jego grę na prośbę "Wyborczej" i bydgoszcz.sport.pl - Najlepszą oceną gry Macieja jest to, że spędził na boisku w tym sezonie wszystkie minuty. Wygrywa wiele pojedynków jeden na jeden. Wiele pojedynków przechwytuje. Wykazuje inteligencję w ustawieniu - mówił Rumak.

Jakub Łukowski występuje na skrzydle. - Najlepiej czuję się na lewej stronie i na niej grałem w ostatnim meczu. Warto być oczywiście zawodnikiem wszechstronnym, żeby zmieniać pozycje. W drużynie jest świetnie. To zasługa bardzo dobrej atmosfera w klubie, co także pomaga nam, młodym. Wtedy dużo łatwiej idzie wprowadzenie do zespołu. Chcę dawać od siebie jak najwięcej dla drużyny i zrobić tak, żeby Zawisza wrócił do ekstraklasy. To mój plan na ten sezon - mówił wychowanek Zawiszy,.

Więcej o: