Stal Mielec - Stal Stalowa Wola 3:0. Stalówka wypunktowana w Mielcu

Zwycięstwem Stali Mielec 3:0 zakończył się derbowy mecz ze Stalą Stalowa Wola. Wygraną gospodarzom zapewnili Bartosz Nowak, Andreja Prokić i Sebastian Duda.

Chcesz wiedzieć wszystko o piłce nożnej na Podkarpaciu? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

- Taryfy ulgowej w derbach na pewno nie będzie - mówił przed sobotnim derbowym spotkaniem ze Stalą Stalowa Wola trener Stali Mielec, Janusz Białek.

Jego drużyna bardzo dobrze rozpoczęła ligowy sezon. Stalowcy przed pojedynkiem ze Stalówką zajmowali trzecie miejsce, mając jedynie gorszy stosunek bramek od Rakowa Częstochowa i Wisły Puławy. Hutnicy po zremisowanych w ubiegłą niedzielę derbach z Siarką Tarnobrzeg plasowali się na 12. pozycji, mając cztery oczka na koncie. I z takim dorobkiem punktowym podopieczni trenera Jaromira Wieprzęcia pozostaną do następnej kolejki. W Mielcu stalowowolski zespół przegrał 0:3 i zanotował drugą porażkę w tym sezonie.

Przed przerwą lepiej prezentowali się przyjezdni. Hutnicy oddali więcej celnych strzałów na bramkę Tomasza Libery (5-1). Do tego częściej utrzymywali się przy piłce. Nie przełożyło się to jednak na gole. A te po zmianie stron zaczęli zdobywać mielczanie. Stalówkę wypunktowali Bartosz Nowak, Andreja Prokić i Sebastian Duda. Pierwszy z nich otworzył wynik w 62. minucie. Następnie Nowak zanotował asystę przy trafieniu Prokicia, a Duda dopełnił formalności w doliczonym czasie gry.

Dzięki wygranej Stal Mielec awansowała na drugie miejsce w tabeli. Wraz z Rakowem Częstochowa zespół trenera Białka ma 10 punktów. Stal ze Stalowej Woli spadła natomiast na czternastą pozycję.

Bramki: Nowak (62.), Prokic (73.), Duda (90.)

Stal M.: Libera - Sulewski, Bierzało, Zalepa, Getinger - Żegleń, Duda, Żubrowski, Nowak, Prokić - Łętocha.

Stal St. Wola: Wietecha - Kantor, Wrona, Wawrzyński, Kowalski - Jabłoński, Giel, Kachniarz, Łanucha, Mikołajczak - Płonka.