III liga. Warta Poznań wysoko wygrała i awansowała na podium tabeli trzeciej ligi

Piłkarze Warty Poznań wysoko pokonali Kujawiankę Izbica Kujawska 4:0 w 3. kolejce trzeciej ligi gr. kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej.

W 23. minucie prowadzenie dla Warty Poznań uzyskał Łukasz Białożyt, który wykorzystał podanie Jakuba Solarka. Kilka minut później było już 2:0 dla Zielonych, gdy po zagraniu Michała Ciarkowskiego piłkę do bramki Kujawianki skierował Krzysztof Biegański. Jeszcze w końcówce pierwszej połowy poznaniacy podwyższyli na 3:0. Kontratak zespołu wykończył Biegański.

Po przerwie Warta wciąż dominowała na boisku, ale długo nie mogła tego potwierdzić kolejnymi trafieniami. Dopiero w 90. minucie spotkania rezultat meczu na 4:0 ustalił Michał Ciarkowski, któremu asystował Łukasz Spławski. Gospodarze najlepszą sytuację zmarnowali na początku spotkania, gdy piłka po strzale Radosława Łepskiego trafiła w poprzeczkę bramki Warty.

To druga wygrana Zielonych w tym sezonie, którzy awansowali na trzecie miejsce w trzecioligowej tabeli. Dwa punkty przewagi mają Sokół Kleczew i Jarota Jarocin. Występujące także w trzeciej lidze rezerwy Lecha Poznań pokonały dzisiaj Nielbę Wągrowiec 4:0.

Wyniki innych wielkopolskich drużyn: Unia Swarzędz - Centra Ostrów Wlkp. 1:3, Sokół Kleczew - Pelikan Niechanowo 2:0, Elana Toruń - Jarota Jarocin 0:1, Polonia Środa Wlkp. - Sparta Brodnica 3:0, Start Warlubie - Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. 2:1.

Kujawianka Izbica Kujawska - Warta Poznań 0:4 (0:3)

Bramki: 0:1 Białożyt (23.), 0:2 Biegański (30.), 0:3 Biegański (45.), 0:4 Ciarkowski (90.)

Warta Poznań (skład wyjściowy): Dorynek - Koziorowski, Onsorge, Ngamayama, Fiedosewicz, Laskowski, Białożyt, Solarek, Ciarkowski, Brzostowski, Biegański